امامان جمعه اهل سنت توهین به امام جمعه پاوه را محکوم کردند

سرویس: اجتماعیکد خبر: 299013|12:01 - 1399/09/06
نسخه چاپی
امامان جمعه اهل سنت توهین به امام جمعه پاوه را محکوم کردند
دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه و امامان جمعه روانسر و ثلاث باباجانی اهانت به ماموستا ملا «قادر قادری» امام جمعه پاوه را محکوم کردند.

به گزارشهزار ماسوله،  ایرنا، ماموستا ملاقادر قادری امام جمعه پاوه در سال ۵۹ به ‌عنوان امام جمعه پاوه منصوب شد و در ۲۳ خرداد سال ۱۳۵۹ اولین نماز جمعه را در مسجد «سابقی» پاوه با حضور گسترده مردم و روحانیون اقامه کرد.
وی همواره به عنوان یک چهره برجسته استان و کشور مطرح بوده و فعالیت های تبلیغی وی به آن سوی مرزها رسیده است.
در روزهای اخیر یکی از رسانه های معاند به تخریب این چهره پرداخته که واکنش های مختلفی را به دنبال داشته است.

امام جمعه پاوه نقش بسیار موثری در حوزه وحدت و تقریب مذاهب اسلامی داشته است
دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه با صدور بیانیه ای ضمن محکوم کردن حرکت گستاخانه رسانه های معاند به علما و بزرگان عرصه دین عنوان کرد: ماموستا ملا قادر قادری امام جمعه محبوب و بصیر پاوه سالهای سال است با روشنگری، بصیرت و ارشاد، نقش بسیار موثری در حوزه وحدت و تقریب مذاهب اسلامی داشته است.
در ادامه این بیانیه عنوان شده است: توهین کانال معاند وابسته به گروهک منحله دموکرات به شخصیت فرهیخته، امام جمعه پاوه محکوم است چرا که ایشان در بسیاری از خطبه ها و موضع گیری هایشان دلسوزی خود را نسبت به اقتدار ایران اسلامی قاطعانه بیان کرده و در دفاع از حقوق مردم متدین و مرزدار منطقه، دغدغه های سازنده خود را همراه با راهکارهای لازم به مدیران، برای رفع مشکلات معیشت و بیکاری مرزنشینان صادقانه بیان نموده و در هیچ شرایطی از پیگیری مسایل منطقه کوتاه نیامده و خوشبختانه همواره تلاش ها و توصیه ها و پیگیری های دلسوزانه ایشان به واسطه جایگاه ویژه ای که دارند به ثمر نشسته است.
دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه افزوده است: گروهک های ضد انقلاب و وطن فروش و معاند در سال های اخیر از هیچ تلاشی برای تخریب ناجوانمردانه این شخصیت برجسته دریغ نکرده اند که نمونه اخیر آن در یک کانال بی هویت که مملو از هتاکی به مقدسات اسلام عزیز است، ایشان مورد هجمه و توهین قرار گرفته است.
دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت کرمانشاه در ادامه بیانیه خود عنوان کرد: فعالیت های این شخصیت فرهیخته و علمی و محبوب، هر از چند گاهی توسط این گونه رسانه ها مورد بی احترامی قرار گرفته که صد البته هرگاه این توهین ها را می بینیم مردم و مسوولان بالاخص جوانان بیشتر قدر این شخصیت بزرگوار را می دانند و بیشتر به شرارت معاندین کوردل که هیچ پایگاه اجتماعی ندارند پی خواهند برد.
ماموستا قادری از حقوق مردم متدین منطقه دفاع کرده است
امام جمعه روانسر هم با صدور بیانیه ای عنوان کرد: حاج ماموستا ملا قادر قادری از علمای بزرگ اهل سنت و از مجاهدان صف اول انقلاب و نظام است که سالهای متمادی با روشنگری و فعالیت مستمر در حوزه وحدت و تقریب مذاهب اسلامی همیشه در خطبه ها و مواضعشان دلسوزی و دغدغه خود را نسبت به دفاع از اسلام و قرآن و دفاع از حقوق مردم متدین منطقه بیان نموده اند.

 

ماموستا سیدمحمد محمدی اضافه کرد: توهین ناجوانمردانه رسانه های معاند و وطن فروش به علمای اهل سنت و به شخص ایشان که هیچ جایگاهی در میان مردم ندارد نشان از ذلت و شکست این رسانه ها و گردانندگان انهاست و از نظر همه مردم و مسوولین و بویژه علمای دین محکوم است.
در ادامه این پیام عنوان شده است: عالمان اسلامی چراغهای هدایت و روشنگر هستند که موجب اتصال مردم به فیض الهی و قران کریم و رسول اکرم و اولیاالله می باشند و وظیفه ی پاسداری از دین مبین اسلام را بر عهده داشته اند و در این راه پر فراز و نشیب دچار مشکلات و ناملایمت‌های بسیاری گردیده اند.
تاریخ کرد و اهل سنت چنین شخصیت باغیرت به خود ندیده است
امام جمعه ثلاث باباجانی نیز با صدور پیامی گفت: دور از تعارف سیاسی می‌گویم که تاریخ کرد و اهل سنت چنین شخصیت باغیرت به خود ندیده است و این اقدام معاندین مایه تأسف اینجانب و جامعه اهل سنت می باشد.

ماموستا ملا احمد شیخی افزود: شخصیت ماموستا قادری چه از نظر ملی و چه از نظر مذهبی قابل وصف نیست و کسانی بهتر او را می شناسند که با ایشان بوده اند و دیده اند چگونه دلسوز و غم خوار مردمان کرد و اهل سنت است و این غیرت را ما در داخل کشور از او دیدیم نه اینکه فرار کند و در لندن مطرح نماید.

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد