پایگاه خبری تحلیلی هزارماسوله19:36 - 1401/05/09
دکتر اردشیر رستمی:

صادرات ۱۰ میلیون دلار در مرز شوشمی، رقم پایینی است

دکتر رستمی گفت: صادرات ما در این چهار ماه اول سال در این مرز حدود ۱۰ میلیون دلار است که در مقایسه با دیگر مرزهای استان رقم پایینی است و عمده صادرات ما هم خاک آهن، تره بار و محصولات باغی است.

به گزارش هزارماسوله ،فرماندار شهرستان پاوه در نشست با فعالان اقتصادی در سخنانی با اشاره به تفاوت صادرات در مرز شهرستان پاوه با دیگر مرزهای استان اظهار داشت: زیرساختهای کرمانشاه به قصر شیرین به صورت دو بانده است که مشکل چندانی را در تردد و صادرات کالا ایجاد نخواهد کرد.

 

دکتر اردشیر رستمی افزود: توپوگرافی مرز شوشمی در شهرستان پاوه، خشن و پر پیچ و خم است که همین دلیلی بر استهلات زودهنگام لاستیک ماشین ها خواهد بود.

وی گفت: هر فعال اقتصادی هم بدنبال کاهش هزینه در صادرات و واردات کالا است و در نتیجه به مرزهایی که این هزینه ها کمتر است خواهد رفت.

 

وی با بیان اینکه قابلیت های مرزی پرویز خان و خسروی و سومار، به مراتب از مرز شوشمی بهتر است گفت: پایانه مرزی شوشمی هم به نسبت دیگر مرزهای استانی، دارای قابلیت های خوبی هست به طوری که هم اکنون روزانه صادرات و واردات در این مرز بدون توقف انجام می شود و هیچ باری در پشت دروازه شوشمی باقی نمی ماند.

 

دکتر رستمی گفت: صادرات ما در این چهار ماه اول سال در این مرز حدود ۱۰ میلیون دلار است که در مقایسه با دیگر مرزهای استان رقم پایینی است و عمده صادرات ما هم خاک آهن، تره بار و محصولات باغی است.

 

وی ادامه داد: امروز این نشست برای رفع مشکلات این پایانه است که از لحاظ اقتصادی مرز شوشمی را توسعه دهیم و سایر صادر کنندگان و فعالان اقتصادی هم مشکلاتی در این مرز دارند به ما اطلاع دهند.

 

فرماندار شهرستان پاوه افزود: تلاش ما این است برنامه ریزی هایی برای تسهیل و روان سازی فعالیت های اقتصادی در مرز انجام دهیم.

 

دکتر رستمی گفت: مرز شوشمی، مرز نوپایی است و در این مدت نواقصی در حال بر طرف شدن است به طوری که هم اکنون آبرسانی به این پایانه از طرح آبرسانی به نوسود و ۹ روستا در حال انجام است.

 

وی در پایان گفت: ما در این مرز مشکلات تملک زمین ها را داریم که باید سند بخشی از زمین ها به اداره راهداری انتقال و بخش دیگری از این اسناد هم متعلق به استانداری، منابع طبیعی و بخشی متعلق به مردم است.