پایگاه خبری تحلیلی هزارماسوله23:27 - 1400/02/13
امام جمعه ثلاث باباجانی:

بزرگان صدر اسلام؛ خون خود را فدای نماز کرده اند/شهادت حضرت علی(ع) الگویی ؛ برای ما است که درس و عبرت بگیریم

امام جمعه ثلاث باباجانی گفت: شهادت آن حضرت در مسجد درس بزرگی برای مسلمانان است که بدانند فرائض الهی چقدر مهم است که خون بزرگان اسلام برای آن ریخته شده است .

به گزارش هزارماسوله ،امام جمعه ثلاث باباجانی در گفتگویی با خبرنگار ما درخصوص شهادت حضرت علی(ع) ضمن تسلیت شهادت آن حضرت به جامعه مسلمین در سخنانی اظهار داشت: حضرت علی(ع) یکی از اصحاب برجسته و بزرگوار بوده است که هم از اقوام پیامبر بزرگوار اسلام(ص) و هم داماد آن حضرت بوده است .

 

ماموستا ملا احمد شیخی افزود: حضرت علی(َع) یکی از ده ؛ عشره مبشره است که خداوند وعده بهشت را به ایشان داده است خلیفه اسلام و از شهدا است که از مهاجرین بوده و در فتح ها حضور داشته است.

 

وی گفت: برای همه مسلمانان چه شیعه و چه سنی جای بسی افتخار دارد و براستی ما باید از عملکرد بزرگان دین خودمان تقلید کنیم.

 

ماموستا شیخی افزود: حضرت علی (ع) به قدری به نماز اهمیت می داد که خود به عنوان امامت در مسجد حضور پیدا می کند.

 

وی با اشاره به اینکه حضرت علی(ع) در ماه مبارک رمضان با وجود آنکه از توطئه ابن ملجم و دشمنان اطلاع پیدا می کند و با این وصف  فرائض الهی را ترک نمی کند اضافه کرد:  این نشان از ان است که مسلمانان و بزرگان صدر اسلام خود را فدای نماز کرده اند.

 

وی افزود: اینکه آن حضرت در ماه مبارک رمضان برای نمازهای تراویح و ایام شریعت حضور پیدا می کند و در مسجد به درجه شهادت نائل می شود ؛ این الگو و اسوه ای ؛ برای ما است که باید از این مورد درس و عبرت بگیریم .

 

امام جمعه ثلاث باباجانی گفت: شهادت آن حضرت در مسجد درس بزرگی برای مسلمانان است که بدانند فرائض الهی چقدر مهم است که خون بزرگان اسلام برای آن ریخته شده است .

 

وی در پایان با بیان اینکه ما باید اسوه گیری و تقلید از این عملکردها را داشته باشیم گفت: ما باید به این حرکتها افتخار کنیم چرا که با خون خود ثابت کردند که اسلام برای آنها مهم است امروز در سالروز شهادت ایشان هم درود  و رحمت به آن حضرت می فرستیم و تسلیت عرض می کنیم.