آخرین اخبار

15. شهريور 1399 - 12:56   |   کد مطلب: 298707
باید منتظر ماند و دید که آیا در درازمدت آموزش از راه دور و از طریق شبکه‌های اجتماعی می‌تواند جایگزین مناسبی برای آموزش‌های حضوری شود یا خیر؟

به گزارش هزار ماسوله، امروز ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ با وجودی که مدارس کشور بازگشایی شدند اما در خیابان‌ها و کوچه‌ها بوی ماه مهر نمی‌آمد! مدارس سطح شهرستان #پاوه نیز در نوبت صبح بازگشایی شدند و پذیرای کلاس اولی‌ها و سایر مقاطع بالاتر در رده‌های متوسطه اول و دوم بودند. اما بار ترافیکی شهر روان بود و مانند سال‌های پیش شلوغی و ازدحام  زیادی به چشم نمی‌آمد.

 

با توجه به آمار ضد و نقیضی که از طرق مختلف به گوش می‌رسد، وضعیت شهرستان پاوه از نظر شیوع کرونا در رده میانی و رو به قرمز است. آنچه که در خیابان‌ها و سطح شهر مشاهده می‌شود عبور و مرور معمول و روزمره مردمی است که درصد بسیار کمی از آنان از ماسک استفاده می‌کنند. کودکان در کوچه‌ها در حال بازی کردن هستند و ترس از ویروس کرونا جایش را به بی‌خیالی و خستگی ناشی از اضطرابش داده است!سطح داروخانه‌ها ماسک برای کودکان یا وجود ندارد یا به تعداد اندک است و در اینکه پروتکل‌های بهداشتی مدارس به صورت استاندارد رعایت می‌شود باید شک کرد.

 

با این اوصاف زمانی که از اولیاء در خصوص فرستادن دانش‌آموزان به مدرسه سوال می‌شود با تردید پاسخ می‌دهند و اگر از مدیران مدارس و معلمان می‌پرسیم می‌گویند حضور ما اجباری است و شما می‌توانید از طریق شبکه‌های مجازی پیگیر آموزش فرزند باشید یا با رضایت خودتان فرزندتان را به مدرسه بفرستید.

 

یکی از مادران نگران اهل شهرستان پاوه می‌گوید ترجیح می‌دهد فرزندش را امسال به مدرسه نفرستد زیرا تحمل دیدن تب و بیماری فرزندش را ندارد. مادری دیگر می‌گوید شاید این روزها بگذرد و بچه‌ها باز به شوق دیدن هم و یادگیری حضوری به مدرسه‌ها باز گردند. دیگری می‌گوید در هر صورت فرزندش را به مدرسه می‌فرستد و...

 

به هر طریق مدارس سطح کشور اگر چه نمادین هم باشد اما بازگشایی شده‌اند. لیکن اینکه معلم‌ها، دبیران، اساتید و دانش‌آموزان خود را چگونه با شرایط جدید تطبیق می‌دهند جای سوال دارد و باید منتظر ماند و دید که آیا در درازمدت آموزش از راه دور و از طریق شبکه‌های اجتماعی می‌تواند جایگزین مناسبی برای آموزش‌های حضوری شود یا خیر؟شاید کسی پاسخ به این پرسش‌ها را هنوز بصورت قطعی  نداند، اما همه این را می‌دانند که در مرحله تازه‌ای از نظر آموزشی به سر می‌بریم و ممکن است همین مرحله گامی تازه در ارتباطات از راه دور و آموزش‌ باشد.

 

کوثر فخری خبرنگار هزارماسوله

تصاویر تکمیلی: 

دیدگاه شما