آخرین اخبار

17. دى 1394 - 0:17   |   کد مطلب: 293782
امروزه مسئله قومی و و یا تعصبات در هر شهرستانی به معضلی تبدیل شده و وقتی که امروز نگاهها به صورت تعصبی و یا طایفه ای گردیده، سرنوشت تمام مردم آن شهرستان در دیدگاه طیف خاصی از آن مردم خلاصه می شود.

به گزارش هزار ماسوله، فصل انتخابات در پیش است و صدای تب و تاب انتخابات در محافل و یاری حامیان و همچنین کسانیکه برای آرای مردم از پیرمرد تا پیرزن را سرشماری کرده که درب تک تک خانه های آنان را می زنند، به گوش می رسد.

 

حضور در مراسم ها ، جلسات پنهانی ، مهمانی ها ، کمک به همنوعان به طرق مختلف ، حضور در مجالس ترحیم ها نمونه های بارزی بوده که توسط برخی از نامزدها که برای همگان مشهود بوده ، انجام گرفته است.

 

بعضا حضور در این مراسم ها نه به جهت شرکت در برنامه ای خاص و فاتحه ها نه به رضایت خدا بلکه به جهت کسب آرای مردم بوده است.

 

هر کاندیدایی بسته به نوع آگاهی او از قانون مداری و قانون گذاری و توانایی او باید سنجیده شود ، و رای ما صرفا به جهت تعصب و بدون شناخت از اصلح ترین فرد و رای طایفه ای ، عشیره ای و بخاطر فلان کس به صندوقها ریخته نشود چرا که هرکسی یک رای دارد که باید براساس شعور و شناختش از فرد مورد نظر به صندوق ریخته شود.

 

انتخاب نماینده مجلس شورای اسلامی از این بابت اهتمام خاصی دارد که به جهت "هست بودن" رای دهنده و یا شهروندان انتخاب می شود ، یعنی نماینده ای انتخابی از وجود مردم که بتواند در مجلس با اعتماد به نفس و شناخت کامل به موضوعات طرح شده در صحن مجلس ، همه جوانب آن را سنجیده و رای خود را اعلام نماید.

 

باید مردم نامزدها را بی خود و بی جهت و صرف دلایل فوق الذکر انتخاب ننموده و بی جهت نقش حامیان را نداشته و تصمیم اصلی خود را در انتخاب اصلح ترین به کار گیرند .

 

عرصه رقابت برای نامزدها آزاد و با اعلام قانونی زمان تبلیغات می توانند توانایی و گفتمان انقلابی خود را برای مردم آشکار نموده ،گرچه در بروز هرگونه وقایعی حضور پررنگ خود را تاکنون نشان داده اند و مردم با شناخت خود آن فرد اصلح را انتخاب نمایند.

 

امروزه مسئله قومی و و یا تعصبات در هر شهرستانی به معضلی تبدیل شده و وقتی که امروز نگاهها به صورت تعصبی و یا طایفه ای گردیده، سرنوشت تمام مردم آن شهرستان در دیدگاه طیف خاصی از آن مردم خلاصه می شود.

 

یک کلام ما باید برای نظر و رای خود همانند نظر و رای و اندیشه دیگران احترام نهیم و ثابت کنیم می توانیم یک شهروند مسئولیت پذیر با انتخاب اصلح ترین و بدور از هرگونه تعصبات و وابستگی ها باشیم و با رای خود که شاهد تاثیر تصمیمات آن ها در مجلس بر امورات روزمره خود هستیم ، آگاهانانه و با شناخت انتخاب کنیم.

 

 

دیدگاه شما