آخرین اخبار

13. مرداد 1392 - 9:05   |   کد مطلب: 45496
رهبر معظم انقلاب در مراسم تنفیذ حسن روحانی:
رییس جمهور جدید فردی آزموده و از خدمتگزاران قدیمی نظام است
هزار ماسوله: رهبر معظم انقلاب مسئولان قوای اجرایی، مقننه و قضاییه را به حداکثر همکاری برای حل مشکلات توصیه کردند و افزودند: باید هرچه می‌توانیم خود را در داخل مقتدر کنیم و دل به بیرون نبندیم چرا که هرکس به بیرون دل ببندد خلع سلاح می‌شود.
هزار ماسوله: پایگاه اطلاع رسانی دفتر اطلاع رسانی مقام معظم رهبری نوشت: پس از قرائت حکم تنفیذ ریاست جمهوری آقای روحانی، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در سخنانی متانت، آرامش، شکوه و صفا و صمیمیت جاری در مراسمِ دست به دست شدن قدرت اجرایی کشور را پدیده‌ای بسیار ارزشمند و مهم خواندند که ریشه در مردم‌سالاری دینی دارد.
 
ایشان با اشاره به فقدان حاکمیت مردم در دوران دیکتاتوری وابسته پهلوی و قبل از آن افزودند: با پیروزی انقلاب اسلامی، ملت مزه مردم‌سالاری را چشید و کارها در مدار اسلام عزیز، بدست مردم افتاد.
 
رهبر انقلاب با اشاره به نقش آفرینی مردم در همه مسائل مهم و مسئولیت‌های اساسی کشور خاطرنشان کردند: در ۳۴ سال اخیر تقریباً هر سال یک انتخابات برگزار شده و مردم در روند مدیریت و برنامه‌های کلان کشور تصمیم‌گیری، نظارت و عمل کرده‌اند.
 
ایشان در تبیین بیشتر خصوصیات «مردم سالاری اسلامی» افزودند: در این نظام مردمی، رابطه مردم و مسئولان، به چارچوب‌های قانونی منحصر نمی‌شود بلکه رابطه‌ای مستحکم، عاطفی و ایمانی است که از عمق اعتقادات دینی و تعهد ملت به مبانی و اصول انقلاب سرچشمه می‌گیرد و مسئولان را هدایت می‌کند.
 
حضرت آیت‌‌الله خامنه‌ای به عنوان نمونه‌ای از اعتقادات اسلامی و تعهد انقلابی ملت، به حضور پرشکوه مردم در راهپیمایی روز قدس اشاره کردند و افزودند: در این هوای گرم و با دهان روزه، چه انگیزه‌‌ای جز ایمان دینی و وفاداری به آرمان‌های انقلاب، مردم را به حضور در خیابان‌ها، ایستادگی در مقابل دشمنان اسلام و اعلام موضع درباره مسئله فلسطین کشانده بود؟
 
ایشان همچنین با یادآوری حضور شورانگیز همه قشرهای ملت در راهپیمایی ۲۲ بهمن هر سال تأکید کردند: در انتخابات نیز همین احساس تعهد و تکلیف است که ملت را پرشور و پرنشاط به میدان حضور سیاسی و اجتماعی می‌کشاند و حماسه می‌آفریند که همه مسئولان باید این حقیقت را همیشه به یاد داشته باشند.
 
رهبر انقلاب خاطرنشان کردند: این راه پربرکت را امام حکیم جلوی پای مردم ما گشود و ملت نیز تا امروز با وفاداری کامل آن را ادامه داده است و در آینده نیز به فضل الهی همینگونه خواهد بود.
 
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در بخش دیگری از سخنانشان، پذیرش مسئولیت در نظام اسلامی را به معنای قبول زحمتِ کار و تلاش سنگین و خدمت بی‌وقفه به مردم خواندند و افزودند: خوشبختانه بر اثر زحمات متراکم مسئولان گذشته، ظرفیت‌های فراوانی در کشور وجود دارد که باید از همه آنها استفاده کرد.
 
ایشان با توصیه مردم و مسئولان به بردباری و صبر و شکیبایی افزودند: از خدا می‌خواهیم که کارهای کشور هر چه سریعتر به پیش برود اما باید توجه داشت که کارهای کلان، طبیعتاً زمان بر است بنابراین نباید توقع داشت که مشکلات اقتصادی و دیگر مشکلات در مدت کوتاهی برطرف شود.
 
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رئیس‌جمهور محترم و هیأت دولتی را که از مجلس رأی اعتماد می‌گیرد به تلاش بی‌وقفه اما پرهیز از شتاب‌زدگی توصیه و خاطرنشان کردند: باید با تکیه بر بشارت‌های گوناگونی که در کشور وجود دارد و استفاده از همه ظرفیت‌ها گام‌ها را محکم و مطمئن برداشت.
 
رهبر انقلاب اسلامی برخوردهای خصمانه جبهه دشمنان و در رأس آنان امریکا را با ملت ایران یادآوری کردند و افزودند: همانگونه که رئیس‌جمهور محترم نیز به تحریم‌ها و رفتارهای دشمنان اشاره کرد این رفتارها برای مردم مشکلاتی به همراه ‌می‌آورد اما تجربه‌ها و درس‌های با ارزشی هم در اختیار مسئولان و مردم قرار ‌می‌دهد.
 
ایشان تلاش برای استحکام ساخت و اقتدار درونی کشور را درس بزرگ فشارهای اقتصادی دشمنان برشمردند و تأکید کردند: باید هرچه می‌توانیم خود را در داخل مقتدر کنیم و دل به بیرون نبندیم چرا که هرکس به بیرون دل ببندد وقتی با فشارها مواجه می‌شود خلع سلاح خواهد شد.
 
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای حل مسائل اقتصادی و استمرار پیشرفت‌های علمی را در استحکام ساخت درونی دارای اهمیت درجه یک خواندند و تأکید کردند: باید با جدیت این دو مسئله را دنبال کرد.
 
رهبر انقلاب با تأیید نظر دکتر روحانی درباره برخورد حکمت‌آمیز با ارتباطات بین‌المللی و مسائل سیاسی افزودند: مسائل سیاسی هم مهم است و حتماً باید کارها حکمت آمیز و عاقلانه انجام شود البته ما دشمنانی هم داریم که زبان عقلایی، زیاد سرشان نمی‌شود اما به‌هرحال وظیفه داریم که مسائل را حکیمانه، با استحکام و با توجه به اهداف نظام به پیش ببریم.
 
ایشان با استناد به آیات قرآنی، راه وسط را همان راه اسلام خواندند و افزودند: اسلام وظیفه و راه موفقیت را مشخص کرده است و همه باید به دنبال جلب رضایت پروردگار و انجام دادن تکلیف باشیم.
 
رهبر انقلاب خاطرنشان کردند: برخی دشمنان از روز اول پیروزی انقلاب به صراحت، نابودی انقلاب و محو نظام اسلامی را هدف خود اعلام کردند اما با گذشت ۳۴ سال از آن روز، نه تنها نتوانسته‌اند جمهوری اسلامی را متزلزل کنند بلکه حتی قادر نبوده‌اند پیشرفت نظام را سد کنند.
 
رهبر انقلاب اسلامی الطاف الهی، حضور مردم و تلاش مسئولان را زمینه ساز ناکامی دشمنان و دستیابی به پیشرفتهای تحسین برانگیز خواندند و خاطرنشان کردند: همه این موفقیت‌ها به برکت پایبندی به «اسلام و ارزش‌های اسلامی» و عمل به رهنمودها و خطوط روشنی بوده است که امام بزرگوار برای ملت به یادگار گذاشته است.
 
ایشان، مسئولان قوای اجرایی، مقننه و قضاییه را به حداکثر همکاری برای حل مشکلات توصیه کردند و افزودند: باید با تکیه بر امکانات فراوان کشور، به کارهای بزرگ همت بگماریم.
 
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در بخش دیگری از سخنانشان با اشاره به مشکلات اقتصادی - سیاسی جهان اسلام و اوضاع ناآرام برخی کشورهای منطقه افزودند: حضور ظالمانه و جنایت بار رژیم غاصب صهیونیستی در ۶۵ سال اخیر، از جمله مشکلاتی است که متأسفانه با حمایت برخی مستکبران جهانی، استمرار یافته است که در این اوضاع منطقه و جهان، جمهوری اسلامی با مواضع روشن به راه پیشرفت خود ادامه می‌دهد.
 
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رئیس‌جمهور منتخب را فردی آزموده شده و جزو عناصر و خدمتگزاران قدیمی نظام اسلامی برشمردند و خاطرنشان کردند: آقای روحانی در دفاع مقدس، مجلس شورای اسلامی و شورایعالی امنیت ملی کارها و خدمات فراوانی انجام داده و امروز هم که به آرای ملت مفتخر شده است به فضل و یاری الهی، منشأ خدمات دیگر خواهد شد.
 
رهبر انقلاب اسلامی با درخواست از همه جریا‌ن‌های گوناگون سیاسی و شخصیت‌ها و عناصر متنفذ برای کمک به آقای روحانی و دولت وی تأکید کردند: امیدواریم رئیس‌جمهور وظایف سنگین خود را به خوبی انجام دهد و توقعات مردم را به بهترین وجه برآورده سازد.
 
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همچنین با تشکر از آقای احمدی‌نژاد و دولت وی که خدمات بسیار و کارهای مهمی انجام داده‌اند، افزودند: کارهای فراوان دیگری نیز وجود دارد که ان‌شاءالله با همت مسئولان و ملت انجام می‌شود و نشان می‌دهد جریان پیشرفت ایران، توقف ناپذیر است.

دیدگاه شما