تروريسم سينمايي:

"جنگ جهانی Z" و تروریسم سینمایی

کد خبر: 37720|18:25 - 1392/04/28
نسخه چاپی
"جنگ جهانی Z" و تروریسم سینمایی
 
 

استفاده از ابزار سینما برای توسعه برنامه های صهیونیستی و توجیه افکار عمومی سالهای سال است که در دستور کار رژیم صهیونیستی و آمریکا قرار دارد اما در جدید ترین نسخه این برنامه اشاره های ضمنی و تلویحی تبدیل به فریادهای واقعی شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر در این فیلم علمی تخیلی که به آینده ی کره زمین مرتبط است، به اسرائیل (و ادامه بقای آن تا آن زمان) اشاره شده است. در این فیلم نشان داده می شود که ویروسی خطرناک و نادر، انسان ها را به مردگان متحرک تبدیل می کند. سپس این اجساد متحرک که «زامبی» نامیده می شوند، به انسان ها حمله می کنند.

براساس این فیلم ساخت دیوار حائل اسرائیل پیرامون بیت المقدس توجیه  میشود بطوریکه، همین دیوار، باعث شده تا تمام اجساد متحرکی که به این ویروس خطرناک مبتلا شده اند در خارج از بیت المقدس باقی بمانند و تمام انسان های سالم، درون این دیوار حائل در بیت المقدس زندگی کنند.

 

جنگ جهانی z و توجیه ساخت دیوار حائل در اسرائیل

 

در فیلم سه گانه ماتریکس نیز اشاره ای تلویحی به این موضوع شده بود، زیرا در آن فیلم علمی تخیلی نیز "صهیون" یا "زایون" تنها شهر در جهان باقی مانده بود که انسان ها به طور طبیعی در آن زندگی می کردند و بقیه کره زمین تحت سیطره ی ماشین های ستمکار بود.

در فیلم جنگ جهانی Z از اشاره تلویحی به شهری به نام صهیون پافراتر گذاشته شده و مستقیماً به اسرائیل و بیت المقدس اشاره می شود. در ضمن در این فیلم ضمن اشاره ضمنی به مشکل نداشتنِ اسرائیل با فلسطینیانی که موجودیت و حق بقای اسرائیل را پذیرفته اند، نشان داده می‌شود که فلسطینیان با اسرائیلی‌ها متحد می شوند تا با کمکِ یکدیگر، با این اجساد متحرکِ خطرناک بجنگند.

 

فیلم جنگ جهانی z

 

همچنین دانیلی کرتز، شخصیت زن اول این فیلم، که با همکاری با کاراکترِ براد پیت (قهرمان داستان مرد فیلم) تلاش دارد این ویروس خطرناک را از جهان ریشه کن کند، در نقش یک "نظامی زن اسرائیلی" سرسخت ظاهر می‌شود.

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد