حماسه‌ای دیگر به همت سپاه خلق شد؛

سر آمدن انتظار بهره‌برداری از تقاطع سپاه

سرویس: اجتماعیکد خبر: 301270|13:19 - 1402/07/08
نسخه چاپی
سر آمدن انتظار بهره‌برداری از تقاطع سپاه
به همت قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص) فردا شاهد به‌بهره‌برداری رسیدن پروژه تقاطع غیرهمسطح میدان سپاه کرمانشاه خواهیم بود.

به گزارش هزارماسوله ، به نقل از مرصاد نیوز میدان سپاه یکی از مناطق دارای گره‌های کور ترافیکی در کلانشهر کرمانشاه محسوب می‌شد که به دلیل مشکلات ایجاد شده در تردد مردم موجبات نارضایتی عمومی را فراهم آورده بود تا اینکه با افتتاح و بهره‌برداری از پروژه مذکور به همت قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص) بالاخره این معضل نیز مرتفع شد. 

رفع مشکلات حمل و نقل شهری، سهولت در تردد شهروندان، ساماندهی و رفع مشکلات ترافیکی، کاهش آلودگی هوا از طریق کاهش طول سفر و مصرف سوخت و نیز رفاه حال ساکنان بومی کرمانشاه احداث تقاطع غیرهمسطح میدان سپاه را ضروری‌تر کرد. 

 پروژه مذکور نقش به‌سزایی در شبکه حمل و نقل کشور از طریق ترانزیت کالا و مسافر به کشورهای هم‌جوار و نیز قرارگیری در مسیر عتبات عالیات دارد که توسط قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) به‌عنوان پیمانکار به روش طرح و ساخت منطبق با فناوری روز اجرا و در ساخت آن از تکنولوژی قطعات پیش‌ساخته بتنی (سگمنتال) استفاده شده است.

پروژه تقاطع غیرهمسطح میدان سپاه دارای شش حرکت بوده که چهار حرکت آن به‌صورت همسطح (شامل چهار راست‌گرد در مسیر جنوب به شرق، شرق به شمال، شمال به غرب و غرب به جنوب) بوده و دو حرکت آن نیز به‌صورت غیرهمسطح است که شامل یك مسیر به‌صورت پل سگمنتال شمال به جنوب و یك مسیر به‌صورت پل سگمنتال جنوب به شمال است که مسیرهای شمالی و جنوبی بلوار شهید بهشتی را به همدیگر متصل می‌کند.

با توجه به معارضین پروژه تقاطع غیرهمسطح میدان سپاه کرمانشاه و عدم رفع آن توسط شهرداری در صورت عدم تغییر نقشه عملاً کار تعطیل بود و اجرای 50 درصد رمپ میسر نمی‌شد با همه این تفاسیر خوشبختانه فردا انتظار افتتاح و بهره‌برداری از پروژه مذکور به سر خواهد رسید که جز با همت سپاه میسر نمی‌شد.

 بهره‌برداری از پروژه تقاطع غیرهمسطح سپاه در کمتر از ۱۲ ماهرضا مقیسه در گفتگو با خبرنگار مرصادنیوز، اظهار داشت: عملیات اجرایی تقاطع غیر همسطح میدان سپاه کرمانشاه از شهریور 1401 توسط قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) آغاز شد و با وجود مشکلات و موانع متعدد پیش رو از قبيل تأسیسات آب، برق، مخابرات، با تلاش کارکنان موسسه شهید رجایی و حمایت‌های شهردار کرمانشاه، ظرف مدت کمتر از 12 ماه تکمیل و آماده بهره‌برداری شد.


مدیرعامل موسسه شهید رجایی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) خاطرنشان کرد: این تقاطع شامل دو دستگاه پل با صندوقه‌های بتنی پیش ساخته احداث شده است که در نوع خود از شیوه‌های پیشرفته پل سازی محسوب می‌شود.

 به گفته مقیسه، طول پل‌سازی در این پروژه یک هزار متر بوده و ۱۶ هزار متر مکعب بتن، دو هزار و 300 تن میلگرد و 160 تن کابل فولادی در آن به‌کار رفته است.


وی افزود: با بهره‌برداری از این پروژه مشکل ترافیک میدان سپاه که یکی از نقاط پرترافیک کرمانشاه است، مرتفع می‌شود و آثار مفیدی در کاهش زمان سفر، کاهش مصرف سوخت و آلایندگی و افزایش امنیت روانی شهروندان خواهد داشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، همت سپاه در اتمام پروژه‌هایی نظیر تقاطع غیرهمسطح میدان سپاه کرمانشاه با توجه به اهمیت پروژه مذکور در تردد مردم باید الگویی برای سایر دستگاه‌ها باشد که تنها با وعده و وعید روزگار می‌گذرانند.

سر آمدن انتظار بهره‌برداری از تقاطع سپاه
سر آمدن انتظار بهره‌برداری از تقاطع سپاه
سر آمدن انتظار بهره‌برداری از تقاطع سپاه
سر آمدن انتظار بهره‌برداری از تقاطع سپاه
سر آمدن انتظار بهره‌برداری از تقاطع سپاه

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد