آخرین اخبار

25. دى 1399 - 20:51   |   کد مطلب: 299183
هوشیار عبدالله زاده گفت: طراح آب منطقه ای؛ باید سازوکار مناسبی را تعیین کند که در خروجی تصفیه خانه بدون کلرزنی ؛ برای رفع آلودگی آب اقدام کند.

به گزارش هزار ماسوله، معاون فرماندار پاوه در گفتگویی با خبرنگار ما در رابطه با پروژه انتقال آب هانی کوان به پاوه با اشاره به اینکه اکنون در نقاطی از کشور حدود ۲ الی ۳ ساعت آب شرب هم ندارند اظهار داشت: در وهله اول سلامتی مردم ؛ برای ما مهم است .

 

هوشیار عبدالله زاده افزود: براساس آخرین گزارشات بهداشت؛ برای سالم بودن آب شرب ؛ باید خود این تصفیه خانه تولید جلبک نماید ؛یعنی برای مدتی در خود تصفیه خانه آب شرب ماندگاری داشته باشد و در نتیجه ایجاد جلبک نماید تا بتواند اگر آلودگی خاصی داشته باشد ؛آن آلودگی را رفع نماید.

 

وی گفت: با کلر زنی اقدامات لازم برای رفع آلودگی آب شرب هانی کوان در تصفیه خانه انجام شده است اما آبفای شهری با این موضوع مخالفت به عمل اورده و خواستار رفع آلودگی به صورت طبیعی و با ایجاد جلبک ها در تصفیه خانه است.

 

وی با اشاره به اینکه این سیکل هم زمان بر بوده گفت: طراح آب منطقه ای؛ باید سازوکار مناسبی را تعیین کند که در خروجی تصفیه خانه بدون کلرزنی ؛ برای رفع آلودگی آب اقدام شود.

 

عبدالله زاده ادامه داد: این تصفیه خانه در واقع باید دو یا سه ماه قبل شستشوی لازم را انجام می دادند و با ذخیره آب در آن و با گرما و حرارت باعث ایجاد جلبک در اطراف آن می شد چراکه با این حالت آب موجود را ؛ تصفیه و نیاز به هیچ گونه مواد کلرزنی نیز نبود.

 

معاون فرماندار پاوه با بیان اینکه باید طراح این تصفیه خانه راهکاری را برای حل این مشکل ارائه دهد تصریح کرد: تاکید ما این است که حتی اگر آب شرب هانی کوان دیرتر به منبع پاوه وارد شود؛ اما به صورت سالم؛ در مدار آبرسانی و برای مردم مورد استفاده قرار گیرد.

 

وی در پایان گفت: برای رفع این مشکل مکاتبات زیادی با استانداری و معاونت عمرانی و آب منطقه ای انجام داده ایم و در همین چند روز اخیر بالغ بر ۸ مکاتبه انجام شده است تا این مشکل هم مرتفع گردد.

 

دیدگاه شما