آخرین اخبار

3. مهر 1399 - 19:09   |   کد مطلب: 298770
تعدادی از افراد فرصت طلب وکلاهبردار با سوء استفاده از عدم آگاهی مردم ، بدون اینکه زمینی وجود خارجی داشته باشد. مبادرت به فروش زمین‌هایی به قیمت ارزان، تحت کاربری مسکونی کرده‌اند.

به گزارش هزار ماسوله، براساس منابع موثق و اخبار واصله، چندی است که کلاهبرداران با فریب مردم و شهروندان، زمین هایی از حومه مشهد(خراسان رضوی) را به عنوان زمین های مشاعی واگذار و در ازای آن مبالغ کمی را دریافت کرده اند.

 

این منبع آگاه به خبرنگار ما گفت: تعدادی از افراد فرصت طلب وکلاهبردار با سوء استفاده از عدم آگاهی مردم ، بدون اینکه زمینی وجود خارجی داشته باشد. مبادرت به فروش زمین‌هایی به قیمت ارزان، تحت کاربری مسکونی کرده‌اند.

 

شهروندان عزیز آگاه باشید. در هنگام معاملات ضمن روئیت مورد معامله و اسناد مالکیت فروشنده ،  اخذ استعلامات قانونی را در اولویت قرار دهند. و نیز مالکیت مالک را از اداره ثبت اسناد و املاک بصورت کتبی استعلام کنند.

 

حتی باید در معاملات دقت داشته باشند که تنها به صرف ارائه سند، حتی سند رسمی از سوی فروشنده اعتماد نکنند و اخذ استعلام را در اولویت قرار دهند.

 

شهروندان مطمئن باشید هیچ شخصی از منافع خود نمیگذرد. و اموال خود را  قیمت فاحشی کمتر از قیمت بازار نمی فروشد. در صورت مشاهده چنین موردی شک نکنید که ریگی به کفش دارد.ضمنا" در خصوص زمین باید توجه داشته باشند با توجه به آنکه در مال مشاعی شرکاء در جزء جزء آن شریک هستند  قبل از هر گونه توافق  فروشنده با شرکاء به صورت رسمی به تفکیک از سوی اداره ثبت اسناد اقدام نمایند و تحت هیچ شرایطی اراضی تفکیک شده عادی را خریداری نکنند.

دیدگاه شما