آخرین اخبار

7. مرداد 1399 - 16:27   |   کد مطلب: 298632
مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه گفت: ۵۲ درصد روستاهای منطقه اورامانات (شهرستان های روانسر، جوانرود، پاوه و ثلاث باباجانی) در قالب ۱۱۱ روستا از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند هستند.

به گزارش هزار ماسوله، 

سیروس شهبازی روز سه شنبه در نشست بررسی مسایل و مشکلات حوزه گاز منطقه اورامانات که به میزبانی فرمانداری روانسر برگزار شد، افزود: هم اکنون ۱۵ پروژه گازرسانی به روستاهای منطقه اورامانات با اعتبار اولیه ۹۲ میلیارد تومان در حال اجرا است.

وی اضافه کرد: با اتمام این پروژه ها ۱۰۸ روستای منطقه با ۶ هزار و ۱۰۰ خانوار از نعمت گاز بهره مند خواهند شد.

مدیر عامل شرکت گاز استان کرمانشاه اظهار داشت: اولویت این شرکت گازرسانی به روستاهای بالای ۲۰ خانوار است.

شهبازی، نوسانات بازار، تمایل نداشتن پیمانکاران برای شرکت در مناقصه‌ها و ناتوانی پیمانکاران را از جمله علت‌های تاخیر در اجرای پروژه‌های گازرسانی عنوان کرد.

نماینده مردم اورامانات در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: تسریع در گازرسانی به روستاهای این منطقه از مطالبات مردم است.

آرش لهونی افزود: تعدادی از روستاهای منطقه در مجاورت شبکه انتقال قرار دارند و این مهم باید در دستور کار قرار گیرد.

وی اظهار داشت: در گازرسانی به شهرهای اورامانات اقدامات بسیار خوبی انجام شده و تسریع در گازرسانی به شهرهای نوسود، نودشه و ازگله از مطالبات مردمی است.

فرماندار شهرستان روانسر نیز گفت: ۴۹ درصد روستاهای این شهرستان گازدار هستند و گازرسانی به ۴۸ درصد روستاهای دیگر نیز در حال انجام است.

سعدی مصطفی زاده افزود: عمده ترین پروژه گازرسانی به این شهرستان، گازرسانی به ۵۳ روستای محور نهرابی است که تاکنون حدود ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با روند بسیار کندی در حال انجام است.

وی بر تسریع در اتمام پروژه گازرسانی به ۹ روستای محور بیاشوش تا قبل از آغاز فصل سرما تاکید کرد.

وی اظهارداشت: باتوجه به سردسیری بودن منطقه، جمعیت بالای این روستاها و کمبود سوخت مایع و اینکه توپوگرافی و شرایط جغرافیایی روستاهای این شهرستان سخت و کوهستانی نیست تاخیر در اجرای پروژه های گازرسانی موجب نارضایتی شده و باید این روند شتاب بیشتری بگیرد.

دیدگاه شما