پربیننده ها

آخرین اخبار

7. تير 1399 - 0:09   |   کد مطلب: 298575
فرماندار پاوه ادامه داد: کسانی که در نظر دارند در این محله و سایر نقاط شهرستان اقدام به ساخت و ساز نمایند قبل از هر اقدامی حتی خرید زمین موظف هستند در شهرها به شهرداری و در روستاها به دهیاریها مراجعه نمایند تا کاربری زمین مورد نظر برایشان مشخص گردد.

به گزارش هزار ماسوله، فرماندار پاوه به همراه بخشدار مرکزی و کارشناس عمران فرمانداری در بازدید از محله ی سرباور روستای دوریسان گفت :برابر قانون اساسی هر خانواده ی ایرانی محق به داشتن مسکن مناسب است و دولت و دستگاههای دولتی نیز موظف هستند برابر قانون مساعدت نمایند تا همه صاحب مسکن مناسب شوند.

 

ایده پور افزود: هر یک از شهرها و روستاهای کشور در خصوص گسترش و واگذاری زمین برای ساخت و ساز تابع قانون مختص خود هستند که این قوانین و مقررات اختصاصی در طرح هادی و طرحهای جامع تفصیلی هر روستا و یا شهرجاری و مستتر است و قانون گذار سازندگان مسکن را تحت هر نامی چه حقیقی و چه حقوقی موظف به اجرای این قوانین و مقررات دانسته است .

 

وی گفت: تعداد زیادی از ساکنین محله ی سرباور هنوز هیچ اقدامی برای اخذ مجوز ساخت و ساز ننموده اند که ضروری است سریعاً در این خصوص اقدام نمایند .

 

فرماندار پاوه ادامه داد: کسانی که در نظر دارند در این محله و سایر نقاط شهرستان اقدام به ساخت و ساز نمایند قبل از هر اقدامی حتی خرید زمین موظف هستند در شهرها به شهرداری و در روستاها به دهیاریها مراجعه نمایند تا کاربری زمین مورد نظر برایشان مشخص گردد.
مردم نباید انتظار داشته باشند از یک طرف قوانین را رعایت ننموده و اقدام به ساخت و ساز غیر قانونی نمایند و از طرفی دیگر انتظار داشته باشند دستگاههای دولتی خدماتی به آنها خدمات ارائه نمایند . دستگاههای دولتی خدمات رسان تابع قوانین و مقررات مندرج در هر طرح هادی ، جامع و جامع تفصیلی هستند و در چارچوبه ی آن قوانین موظف به خدمات رسانی به شهروندان هر شهر و روستایی می باشند .

 

وی گفت: دستگاههای خدمات رسان موظف هستند قبل از هر گونه ارائه ی خدماتی از شهرداری ها و دهیاریها در خصوص اخذ مجوز توسط درخواست کننده اخذ خدمات استعلام نمایند که آیا درخواست کننده دارای ساخت و ساز مجاز است یا غیر مجاز .

 

ایده پور افزود: دستگاهها و ادارات خدمات رسان در صورت صدور مجوز های بدون استعلام باید پاسخگو باشند .

 

وی تصریح داشت: بسیاری از شهروندانی که به هر نحوی از انحاء در حال ساخت و ساز هستند  پارکینگ را در ساختمان های خود اجرا نمی کنند و بعد از ساخت و ساز خود اعتراض دارند که چرا معابر شلوغ هستند ، معابر داخل محلات جهت دسترسی هر یک از ساکنین محله ها هستند نه جای پارکینگ متاسفانه بسیاری از شهروندان موضوع احداث پارکینگ را رعایت نمی کنند انتظار دارند فردا با مشکل ترافیکی مواجه نشوند .

 

وی در پایان گفت: در محله ی سرباور در تعداد زیادی از قطعات زمین ساخت و سازی انجام نگرفته لذا اجرای هر گونه زیر ساختی در این محله فعلاً هم برای ساکنین و هم برای دهیاری بغیر از هدر رفت منابع مالی در هر سال هیچگونه توجیه ی ندارد در صورت افزایش ساخت و ساز قانونی در زمین های باقی مانده قطعا دستگاههای خدمات رسان اقدامات لازمه را انجام خواهند داد .

دیدگاه شما