پربیننده ها

آخرین اخبار

5. تير 1399 - 12:46   |   کد مطلب: 298571
حاج ماموستا ملا قادر قادری در دیدار قضات و کارکنان دادگستری شهرستان پاوه با ایشان با بیان اینکه ما معتقدیم قانون و تصمیمات دوران جنگ با دوران صلح متفاوت است؛ افزودند: اگرچه امروز جنگ نظامی رخ نداده، اما جنگ های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی علیه مملکت ما وجود دارد؛ می‌طلبد قضات محترم هشیارانه با این قضایا برخورد کرده و کارمندان محترم دادگستری هم سعی کنند دل مردم را به دست آورند چون مردم به دلایل مشکلات معیشتی ناراحت و نگران‌اند.

به گزارش هزار ماسوله، امام‌جمعه پاوه در این دیدار ضمن خیرمقدم به قضات و کارمندان دادگستری پاوه یاد و خاطرۀ شهدای هفتم تیر سال ۶۰ را گرامی داشتند و با اشاره به موقعیت حساس مملکت، گفتند: در سایۀ شوم دشمنی دشمنان، وضع اقتصادی و معیشتی مردم ما خیلی نامناسب است و ما مکلف هستیم با این شرایط کنار آمده و با این قضایا بسوزیم و بسازیم و در حد توان به مردم کمک و آن‌ها را حفظ کنیم.

 

ایشان در ادامه به حدیث «رَحِمَ اللّهُ إمْرَءً عَرَفَ زَمانَهُ وَ حَفِظَ لِسانَهُ وَ استَقامَت طَريقَتُهُ» از پیامبر اسلام (ص) ، اشاره کردند و گفتند: پیامبر عزیز ما (ص) می‌فرمایند: خداوند رحم کند به کسانی که در آینده زمانه شناس هستند و آگاهانه و هشیارانه صحبت می‌کنند و در بیانشان استقامت و استقلال فکر دارند.

 

ماموستا قادری در ادامه افزودند: امروز ضرورت دارد ما در مملکت و به ویژه در مناطق مرزی و حساس، تنها ماده و تبصرۀ قانونی را نبینیم بلکه بدانیم و آگاه باشیم که در اطرافمان چه می‌گذرد.

 

ایشان با بیان اینکه ما معتقدیم قانون و تصمیمات دوران جنگ با دوران صلح متفاوت است؛ افزودند: اگرچه امروز با جنگ نظامی روبرو نیستیم، اما جنگ های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی علیه مملکت ما وجود دارد؛ می‌طلبد قضات محترم هشیارانه با این قضایا برخورد کرده و کارمندان محترم دادگستری هم سعی کنند دل مردم را به دست آورند چون مردم به دلیل مشکلات معیشتی ناراحت و نگران‌اند.

 

ایشان فاجعه ۷ تیر سال ۶۰ را روز سختی برای جمهوری اسلامی دانستند و گفتند: در ۷ تیر سال ۶۰ منافقین کوردل دفتر حزب جمهوری اسلامی را منفجر نمودند و دکتر بهشتی و ۷۲ تن از مسئولان مملکت ازجمله ۶۰ نفر از نمایندگان مجلس و چند تن از وزرا و جمعی از شورای عالی قضایی به شهادت رسیدند.

 

ماموستا قادری گفتند: لطف خداوند و برخورد حکیمانۀ بنیان‌گذار جمهوری اسلامی حضرت امام (ره) مردم را با نظام آشتی داد و قوت بخشید و گرنه به این زودی آرامش برقرار نمی‌شد زیرا هر سه قوه ضربه دیده بودند.

 

امام‌جمعۀ پاوه با اشاره‌ای کوتاه به وضعیت قوۀ قضائیه بعد از حضور جناب آیت‌الله رئیسی خاطرنشان کردند: آیت‌الله رئیسی از بدو ورودشان به دستگاه قضا الحق دارد کار می‌کند و دوست و دشمن اگر اقرار هم نکنند به این باور رسیده‌اند که ایشان کارهای زیادی در این مدت کوتاه انجام داده‌اند.

 

ایشان افزودند: متأسفانه با دستگیری و محاکمه آقای طبری و کشته شدن قاضی منصوری یک جریان پشت پرده در داخل و خارج در حال فعالیت مخربانه هستند که باید در تشکیلات قوۀ قضائیه یک دگرگونی و تحول ایجاد شود و این امر می‌طلبد ما خیلی هشیار باشیم.

 

حاج ماموستا قادری با بیان اینکه نظر و تئوری مخالفان اصلاح نیست بلکه درصدد تخریب و تحقیر افرادند ادامه دادند: به همین خاطر است که می‌بینیم تمامی شبکه‌ها برنامه هایشان را روی قوۀ قضائیه متمرکز کرده‌اند؛ ازیک‌طرف می‌خواهند اقدامات مثبت جناب آیت‌الله رئیسی را زیر سؤال ببرند و از طرف دیگر این قوه را به‌عنوان قوه‌ای نه کاشف جرم بلکه صاحب جرم معرفی و جلوه دهند.

 

ایشان در ادامه به کم‌لطفی‌های دادگستری استان نسبت به شهرستان پاوه اشاره نمودند و گفتند: امیدوارم جناب آقای دکتر توسلی زاده که فرد صادقی هستند نسبت به پاوه مقداری تجدیدنظر و سابقۀ پاوه و کم جرم بودن شهرستان آرامش و امنیت شهرستان و سابقۀ مردم شریف و زحمات قضات را مدنظر قرار دهند؛ کسانی را که کار می‌کنند تشویق و کسانی را که کار نمی‌کنند دستشان را بگیرند و در جای دیگری به کار مشغول نمایند.

 

ایشان ضمن خوشامد و تبریک مجدد به‌تمامی حضار برای آنان آرزوی توفیق کردند و گفتند: خوشحال بودم در خدمت تمام کارکنان دادگستری باشیم لیکن به خاطر بیماری کرونا موفق نشدیم.

 

لازم به ذکر است قبل از سخنان ماموستا قادری جناب آقای تاری وردی ریاست محترم دادگستری پاوه مطالبی در خصوص نقش دادگستری پاوه در ایجاد امنیت و خدمت به مردم بیان کرد و گفت: دادگستری پاوه از حیث کمی و کیفی بحمدالله اگر در استان اول نبود به‌صورت مقبول دارند کار می‌کنند. تمام شعبات و حتی شورای حل اختلاف منهای اجرای احکام حقوقی در همه‌جا آبرومندانه جلو رفته‌ایم.

دیدگاه شما