آخرین اخبار

25. خرداد 1399 - 19:43   |   کد مطلب: 298547
حاج ماموستا ملا قادر قادری در دیدار نمایندگان حضرت آیت الله علماء با ایشان که بمناسبت چهلمین سالگرد اقامه نمازجمعه توسط ایشان در پاوه صورت گرفت گفتند: مسئولیت اینجانب در جمهوری اسلامی با فرازوفرودهایی روبرو بوده و با زحمت فراوانی توانسته‌ایم این ۴ دهه را سپری کنیم.

به گزارش هزار ماسوله، امروز یکشنبه حاج‌آقا فاضلی مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه، آقای حاج احمد محمدی معاونت فرهنگی دفتر و اعضای شورای روحانیت پاوه، به مناسبت چهلمین سال امامت جمعۀ حاج ماموستا ملا قادر قادری در پاوه با ایشان دیدار کردند.

 

 در این دیدار حاج ماموستا قادری ضمن عرض سلام و خیرمقدم به حضار، بخصوص نمایندگان آیت‌الله علما، گفتند: شاید کسانی باشند که بیش از ۶۰ سال است امامت نماز جمعه شهر یا روستایی را به عهده داشته باشند ولی در متن بسیاری از مسائل و جریانات انقلاب اسلامی نبوده‌اند؛ مسئولیت اینجانب در جمهوری اسلامی با فرازوفرودهایی روبرو بوده و با زحمت فراوانی توانسته‌ایم این ۴ دهه را سپری کنیم.

 

امام‌جمعۀ پاوه در ادامه به بیان و شرح چگونگی پذیرش امامت جمعۀ پاوه پرداختند و گفتند: در سال ۵۹ بعد از شور و مشورت، اعضای ستاد مدرسۀ قرآن و فرماندار و فرماندۀ سپاه وقت پاوه مرحوم شهید کاظمی به این نتیجه رسیدند که بنده به‌عنوان امام‌جمعۀ پاوه، نماز جمعه را اقامه نمایم درحالی‌که پذیرش این مسئولیت برایم سخت و سنگین بود، در تاریخ ۲۳ خرداد سال ۱۳۵۹ با توجه به شرایط خاص حاکم، اولین نماز جمعه‌ام را در مسجد سابقی پاوه با حضور گستردۀ مردم و روحانیون و با هماهنگی دفتر بنیان‌گذار جمهوری اسلامی و حضور رئیس وقت جهاد سازندگی استان و نمایندۀ دادگاه انقلاب اسلامی استان کرمانشاه و نماینده استاندار وقت و سخنرانی قبل از خطبۀ شهید کاظمی با توکل به خداوند متعال اقامه کردم.

 

ایشان با اشاره به اینکه میدان در آن سال‌ها تنگ و حرکت در این میدان بسیار زحمت بود، خاطرنشان کردند: بنده در طول این سال‌ها ضمن توکل به خداوند، نظم را سرلوحه کارهایم قرار داده و از لحظه‌لحظۀ زندگی‌ام نهایت استفاده را برده ام و در طول این ۴ دهه همواره فردی میانه‌رو بوده‌ام.

 

حاج ماموستا قادری در ادامه به پیام جمعۀ گذشتۀ خود اشاره کردند و گفتند: بنده در صحبت جمعۀ گذشتۀ خود، هم به دوستان مخلص پیام دادم و از آنان تشکر کردم و هم به کسانی که حسود بودند پیام دادم و همۀ آن‌ها را که آگاهانه و یا ناآگاهانه برای بنده ایجاد زحمت و غیبتم کرده‌اند آزاد و عفو کردم؛ خداوند همۀ ما را هدایت کند.

 

امام‌جمعۀ پاوه در ادامه به سه اصل انقلاب و اسلام، رهبری و مردم اشاره کردند و گفتند: این سه اصل همواره برای من مهم و دارای ارزش بوده و برایشان ارزش قائل و خود را حافظ این سه اصل دانسته‌ام.

 

ماموستا قادری در پایان گفتند: در طول این ۴۰ سال جاده برای بنده و خانواده‌ام صاف و هموار نبوده است اما باوجود این‌همه فراز و نشیب و دست‌انداز، باز ادامه داده‌ و ان شاء الله ادامه خواهیم داد.

 

ایشان در پایان از مردم شریف پاوه و مردم عزیز اورامانات و مسئولین همراه خود تقدیر کردند و از پیام محبت‌آمیز آیت‌الله علما نمایندۀ محترم ولی‌فقیه و امام‌جمعۀ کرمانشاه تشکر کردند.

 

در ادامه این دیدار جناب آقای حجةالاسلام فاضلی و جناب حاج محمد محمدی به‌عنوان نمایندگان حضرت آیت‌الله علما طی سخنانی گفتند: حضور ما در این جلسه به‌عنوان نمایندۀ حضرت آیت‌الله علما، تقدیر و قدردانی از زحمات صادقانۀ نزدیک به نیم‌قرنِ ماموستا قادری و درواقع تجلیل از اسلام و قدرت اسلام عزیز است که این‌گونه شخصیت‌ها را برای پایداری و شکوفایی دین مبین اسلام پرورش داده تا این‌گونه بدرخشند.

 

در پایان این دیدار، لوح تقدیر و خسته نباشید ۴ دهه ایستادگی را به جناب ماموستا قادری تقدیم شد.

دیدگاه شما