آخرین اخبار

17. ارديبهشت 1399 - 16:57   |   کد مطلب: 298464
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای کرمانشاه بااشاره به بازگشایی مرز شوشمی عنوان کرد: به طور میانگین روزانه ۵۰۰ دستگاه کامیون برای صادرات به این مرز مراجعه می‌کند.

به گزارش هزار ماسوله، فریبرز کرمی روز چهارشنبه به ایرنا افزود: گشت های کنترل اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان پاوه در مرز شوشمی بر فعالیت رانندگان کامیون نظارت دارند.

 

وی افزود: این گشت ها در این مدت توانسته اند ۵۳ کامیون که دارای تخلف اضافه تناژ و ظرفیت غیرمجاز بوده اند را شناسایی و برای اعمال جرائم قانونی به پلیس راه و حوزه معاونت حمل و نقل اداره کل راهداری  وحمل و نقل جاده ای استان معرفی کنند.​

 

مرز شوشمی که بین استان کرمانشاه و اقلیم کردستان عراق قرار دارند، از ششم اسفند تا ۱۴ اردیبهشت به دلیل شیوع بیماری کرونا از طرف عراق بسته شده بود.

 

بازارچه شوشمی در فاصله ۳۵ کیلومتری شهرستان پاوه از سمت عراق به استان حلبچه در شمال عراق متصل و در مجاورت شهر طویله عراق قرار دارد که روزانه کالاهایی همچون میوه، سیمان، گیوه، نان برنجی و صیفی جات از طریق این بازارچه به عراق صادر می شود.

 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای کرمانشاه در بخش دیگری از صحبت های خود به طرح های حمایتی از رانندگان پرداخت و گفت: تاکنون طی ۴۶۲ مرحله توزیع لاستیک میان ناوگان عمومی برون شهری استان انجام شده که ۳۴ مرحله از آنها به صورت اینترنتی بوده است.

 

کرمی از توزیع ۱۳۲ هزار و ۷۷ حلقه لاستیک میان ناوگان عمومی برون شهری خبر داد، افزود: بیش از ۱۸ هزار و ۷۰۰ حلقه لاستیک میان خودروهای سواری، ۲ هزار و ۷۹۳ حلقه لاستیک میان خودروهای نیسان وانت و ۲ هزار و ۲۱۰ حلقه میان مینی بوس‌ها، وانت نیسان‌ها و خودروهای ایسوز توزیع شده است.

دیدگاه‌ها

با سلام و عرض ادب . ضمن ابراز خوشحالی از تبذل توجه مسئولان ذیربط در حصوص بازگشایی مرز شوشمی امیدوارم چراغی پر نور جها توسعه اقتصادی منطقه باشد. اما برای زیر ساخت جاده ارتباطی علی الخصوص داخل شهر پاوه چه تدابیری اندیشیده شده است با این حجم تردد بی شک شهر و حومه دچار مشکلات لاینحل می گردد که میبایست بدون فوت وقت مرتفع گردد.

دیدگاه شما