آخرین اخبار

25. بهمن 1398 - 16:00   |   کد مطلب: 298241
امام جمعه نودشه گفت: در این شرایط حساس که کشور دارای دشمنی دیوانه مانند ترامپ می باشد و هر روز با جنایتهای تازه علیه مسلمانان وارد میدان می شود، شرکت در انتخابات یک ضرورت است.

به گزارش هزار ماسوله، امام جمعه نودشه در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به راه سعادت خوشبختی و با استناد به حدیث عبدالله بن مسعود از پیامبر اسلام اظهار کرد: راه سعادت انشراح صدر برای برنامه اسلام است و علامت آن سه مورد رجوع از غفلت برای آخرت، دوری گزیدن از غرور وتکبر و آمادگی برای مرگ است.

 

ماموستا مبارکشاهی افزود: حیات حقیقی، نتیجه سعادت است وجزای صبر بر خوشبختی هم ورود به بهشت و جایگاه امن در قیامت است.

 

وی سعادت را ضد شقاوت عنوان کرد و گفت: سعادت از نظر علما بر دو قسمت تقسیم می شود ۱ سعادت وهمی و خیالی ۲ سعادت حقیقی .

 

وی ادامه داد: سعادت خیالی در غیر منهج و راه روش دین می باشد که شامل جمع کردن مال، وبدست آوردن منصب دنیا ،وشهرت است که متاسفانه در جامعه امروز این سه مسئله حرف اول را می زند.

 

خطیب جمعه نودشه در بخش دیگر از سخنان خود ضمن دعوت عموم مردم برای حضور پر شور در انتخابات ۲اسفند معیارهای فرد اصلح را از نظر دین بیان داشت و رای دادن را یک نوع شهادت دانست و به استناد آیات ۱۲۵و۱۲۶سوره طه مردم را بر دقت در انتخاب توصیه نمودند.

 

امام جمعه نودشه همچنین نمایندگی را یک نوع امانت داری سنگین عنوان کرد و گفت: معیارهای نماینده اصلح هم تقوا، قوی بودن، امانت داری، عدم دروغگویی و وعده های پوچ،خستگی ناپذیری، پاکدامنی، عالم بودن، است که در کنار علم ، صفت حکمت هم بسیار ضروری است.

 

وی از کاندیداهای انتخابات مجلس خواست که حداقل یک بار تفسیر سوره یوسف را بخوانند و تا بدانند عزیز مصر شدن چگونه است.

 

ماموستا مبارکشاهی اضافه کرد: رأی واعتماد مردم را جلب کردن یک نوع عزیز شدن است و باید آن را به راحتی از دست ندهند .

 

امام جمعه نودشه گفت: در این شرایط حساس که کشور دارای دشمنی دیوانه مانند ترامپ می باشد و هر روز با جنایتهای تازه علیه مسلمانان وارد میدان می شود، شرکت در انتخابات یک ضرورت است.

 

وی در پایان هم از مردم خواست ، با حضور در پای صندوقهای رأی، فردی شایسته ولایق ومومن وخدمتگذار را انتخاب نمایند و بعد انتخاب شدن مردم را فراموش نکند.

دیدگاه شما