آخرین اخبار

16. دى 1398 - 13:51   |   کد مطلب: 298123
مراسم گرامیداشت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در جوانرود با حضور اقشار مختلف مردم برگزار شد.

به گزارش هزار ماسوله، سردار كورش آسیابانی ضمن تبریک و تسلیت شهادت سردار مبارز سالهای دفاع مقدس حاج قاسم سلیمانی در سخنانی اظهار کرد: زبان ما قاصر است که بتوانیم در مورد خصوصیات مالک اشتر زمان، سخن به زبان بیاوریم و هر روز که بگذرد بیشتر می توانیم از این محبوب، بیان کنیم.

 

جانشين فرمانده قرارگاه منطقه اي غرب سپاه با بیان اینکه این سردار سلحشور دهها بار تا لحظه شهادت پیش رفته بود افزود: در سالهای دفاع مقدس فرمانده عملیاتهای متعدد در شمال غرب و غرب و جنوب بود و به عنوان فرمانده همیشه پیروز ، زبانزد عام و خاص بود.

 

وی گفت: بعد از جنگ هم، لحظه ای ارام نگرفت و همچنان با خدای خود عهد بسته بود و منتظر بود که چنین روزی برایش رقم بخورد.

 

وی ادامه داد: حاج قاسم مانع بزرگی در مقابل ستیزه جویان استکبار جهانی و اسرائیل بود ، اين سردار جبهه مقاومت را گسترش و به آن استحکام بخشید و این جبهه مقاومت هم نشات گرفته از زمان صدر اسلام و در زمانی که مسلمانان مورد سرزنش و تهدید مشرکین قرار می گرفتند، بود.

 

سردار اسیابانی افزود: محور مقاومت این سردار سلحشور از انجا شکل گرفت و راه این شهید ادامه راه یاران و صحابه رسول بود.

 

جانشين فرمانده قرارگاه منطقه اي غرب سپاه تصریح کرد: امریکایی ها سالها بود به دنبال ایجاد یک خاورمیانه جدید، به منظور ایجاد امنیت اسراییل و در جهت تجزیه کشورهای مسلمان بودند، اما نمی دانستند سربازی از خطه شهید پرور ایران اسلامی بلند می شود و مثل مالک اشتر زمان، پا به عرصه میگذارد و این نقشه شوم آنها را به باد فنا می گذارد.

 

اسیابانی گفت: در این محور مقاومت، در نبرد ۳۳ روزه لبنان، هر ۳۳ روز در نبرد با اسرائیل حضور داشت و از نزدیک صحنه نبرد را هدایت می کرد و بارها در معرض شهادت قرار می گرفت.

 

وی افزود: در نبرد ۲۱ و ۵۱ روزه غزه هم یک گام عقب ننشست و استراحت نداشت، به طوری که در لبنان و غزه نقشه اسرائیل و آن هیبت توخالی اسرائیل را به نابودی کشاند.

 

جانشين فرمانده قرارگاه منطقه اي غرب سپاه اظهار کرد: ارتش اسرائیلی که تا چنگ و دندان مسلح بود نتوانست در مقابل مردم لبنان قرار بگیرد و مجبور به عقب نشینی شدند.

 

وی با اشاره به حرکتهای داعش در اربیل گفت: پس از آن که گروهکهای تکفیری در عراق و سوریه قد علم کردند و در زمانی که چیزی نمانده بود اربیل به دست داعش بیافتد، در کمترین زمان و با درخواست اقای مسعود بارزانی به کمک آنها شتافت و از تسخیر منطقه بدست داعشیان جلوگیری کرد.

 

سردار آسیابانی گفت: حاج قاسم سپر بلای جان مردم اهل سنت و تشیع،برای برقراری امنیت انها بود.

 

وی با اشاره به اینکه در منطقه تکریت خون ۲۳۰۰ نفر از دانشجویان اهل سنت به دست تکفیری گلوله باران وبا اب رودخانه فرات عجین شد خاطر نشان ساخت: چه کسی بود وارد این میدان شود؟ باز هم حاج قاسم وارد شد و فرماندهی و تدابیر لازم را به کار برد و با کمک مردم اهل سنت و تشیع عراق، دست انها را کوتاه کرد و پوزه انها را تا ابد به خاک مالید .

 

جانشين فرمانده قرارگاه منطقه اي غرب سپاه افزود: در سوریه هم تکفیری ها مصیبت ها و جنایاتی را بر اهل سنت شافعی مذهب وارد اوردند طوری که دمشق در حال سقوط بود و مستاصل شده بودند اما حاج قاسم ایستاد و مقاومت کرد و دیگران را به میدان اورد و نگذاشت که بیش از این دست تکفیری به خون مسلمانان رنگین شود.

 

وی ادامه داد: حاج قاسم متعلق به ایران نبود بلکه متعلق به جهان اسلام بود، هرجایی که فریاد مظلومی بر میخاست بلند می شد و بدون ریا می رفت، چه شبهایی که درخواب بودیم اما ایشان از مرز شومشی و برای برقراری امنیت کشورمان، خارج می شد.

 

وی افزود: در به سقوط کشاندن حکومت صدام، در کمک به احزاب عراق همواره هدایت و رهبری می کرد و مورد محبت و عزت همه انها بود.

 

سردار افزود: امروز مردم کردستان عراق در غم این سردار بزرگ زانو گرفته اند و می دانند چه مصیبت بزرگی برای ما و انها بوجود امده است.

 

وی با بیان اینکه این راه وی ادامه دارد گفت: امروز امریکا و ایادی قمابازش اعلام می کنند که تعدادی از مردم در مراسم تشییع جنازه آن بزرگوار حضور پیدا کردند،اما دیدید که اهل سنت و تشیع بغداد چه باشکوه برگزار کردند در اهواز سابقه نداشته است ، در مشهد تا دم فرودگاه مملو از جمعیت و امروز هم سیل عظیم در تهران ،

 

وی ادامه داد: انها فکر کردند که با شهادت وی کار تمام می شود بلکه برعکس شد در بین ملت ما یک وحدت ناگسستنی بوجود امد خون ما با خون شهدای عراق امیخته شدو تا قیامت این پیوند ناگسستنی باقی و پابرجاست.

 

جانشين فرمانده قرارگاه منطقه اي غرب سپاه افزود: با شهادت وی بزرگترین ضربه به خود امریکایی ها وارد شد، چرا که درمیان آن همه جمعیت، صدها سلیمانی دیگر پیدا می شود و جای وی خالی نیست.

 

وی با بيان اینکه این شهید بزرگ خالصانه و بدون ریا در وصیت نامه اش می نویسد که بر سنگ قبر من بنویسید "سرباز اسلام قاسم سلیمانی"، ادامه داد: روز ۱۳ که حرکت میکند اخرین وداعش این است که می گوید خدایا منو پاکیزه نگه دار و منو لیاقت شهادت قرار بده، و بعد از ان به شهادت برسان.

 

سردار آسيباني در پايان با بیان اینکه این سردار بزرگ، باید زودتر پرواز می کرد گفت: امروز فراق داغ حاج قاسم برای مردم اهل سنت و تشیع ما در کشورهای مختلف، سخت و دشوار است، اما یقینا راه وی ادامه دارد و بدانید پیروزی از ان مجاهدان خداست.

 

وی گفت: حاصل این خون این عزیز ، به اهتزاز درآمدن این پرچم وحدت مسلمین است.

دیدگاه شما