پربیننده ها

آخرین اخبار

11. دى 1398 - 11:34   |   کد مطلب: 298108
حاج ماموستا ملا قادر قادری در حاشیه کلاس هفتگی خود در مسجد قباء پاوه ضمن ابراز تأسف از اوضاع داخلی کشور عراق با اشاره به محاصره سفارت آمریکا توسط مردم عراق که در پاسخ به حملات شب گذشته آمریکا به چند نقطه از عراق انجام شد، افزودند: فراموش نکنیم محاصرۀ سفارت آمریکا در بغداد، ابهت و قدرت ظاهری آمریکا زیر سؤال رفت و حریمش شکسته شد؛ با این حال امیدواریم این نزاع و کروفر دامنه نداشته باشد.

به گزارش هزار ماسوله، امام جمعه پاوه در حاشیه کلاس امشب، عبادات را یک امر تکراری در دین دانستند و گفتند: آیین اسلام آیین تکرار است و همچنان که جسم ما نیازمند غذاست و اگر چند روز غذا به آن نرسد از بین می‌رود، روح و روان ما نیز محتاج عبادت و معنویت است؛ با این حال اگرچه عبادات ما تکراری و زحمت است اما در کنار زحمت هم پاداش دارد و هم آرامش.

 

ایشان تصریح کردند: انسانی که عمرش به 40 و 50 سال رسیده و در این مدت عمر با خدا رابطه نداشته و با معنویات مرتبط نباشد و مسجد را به رسمیت نشناسد و ایمان به جمعه و جماعت نداشته باشد، لاجرم شیطان او را بنده و عبد خود ساخته است.

 

امام‌جمعۀ پاوه سپس به آغاز سال نو میلادی اشاره کردند و گفتند: امروز آخرین روز سال 2019 میلادی و فردا وارد سال 2020 می شویم؛ یعنی در ماه تولد حضرت عیسی مسیح (ع) در بیت اللحم فلسطین هستیم و در واقع 2020 سالگی تولد آن بزرگوار است؛ امیدواریم سال ۲۰۲۰ سال مبارکی برای بشریت باشد.

 

ایشان افزودند: مسیحیان دنیا هرساله این روز را جشن و نورافشانی می‌کنند؛ کما اینکه دیدیم از ظهر امروز مسیحیان شرق آسیا تا اقلیم کردستان شروع به نورافشانی کرده‌اند؛ ولی جای تأسف است که سال جدید میلادی در ممالک اسلامی با موشک و توپ و آتش و خون و کشتار شروع می‌شود.

 

حاج ماموستا قادری ضمن ابراز تأسف از اوضاع داخلی کشور عراق به آیه 34 سوره نمل «إِنَّ الْمُلُوكَ إِذَا دَخَلُوا قَرْيَةً أَفْسَدُوهَا وَجَعَلُوا أَعِزَّةَ أَهْلِهَا أَذِلَّةً وَكَذَٰلِكَ يَفْعَلُونَ» اشاره کردند و گفتند: قدرتمندان و مستبدان تاریخ امثال آمریکا هر زمان وارد مملکتی شوند فساد را در آن مملکت حاکم، مردان بزرگ را ذلیل و آرامش و امنیت و نعمت را از آنان می‌گیرند؛ همچنان که ما در عراق شاهد آن هستیم..

 

ایشان با اشاره به محاصره سفارت آمریکا توسط مردم عراق که در پاسخ به حملات شب گذشته آمریکا به چند نقطه از عراق انجام شد، افزودند: فراموش نکنیم محاصرۀ سفارت آمریکا در بغداد، ابهت و قدرت ظاهری آمریکا را زیر سؤال برد و حریمش شکسته شد؛ با این حال امیدواریم این نزاع و کَروفَر دامنه نداشته باشد.

 

ایشان در خاتمه صبر و شکیبایی و توفیق را برای حضار از خداوند خواستار شدند.

 

دیدگاه شما