آخرین اخبار

17. آذر 1398 - 14:49   |   کد مطلب: 298051
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه بااشاره به بسته بودن گردنه «تته» در مسیر پاوه به مریوان گفت: معمولا در تمام فصل سرما این گردنه مسدود می‌ماند و مسیر جایگزینی از سمت روستای «هجیج» برای تردد از شهرستان پاوه به شهرستان مریوان در استان کردستان در نظر گرفته می‌شود.

به گزارش هزار ماسوله، فریبرز کرمی​ روز شنبه با اشاره به مسدود بودن گردنه تته بعد از اولین بارش برفی که در ارتفاعات استان داشتیم، افزود: این گردنه معمولا بیش از هفت ماه از سال مسدود است.

 

وی اظهار داشت: گردنه تته که محور پاوه را به مریوان متصل می‌کند یکی از برف‌گیرترین گردنه‌های استان است که هم اکنون نیز بعد از بارش‌های چند روز اخیر مسدود شد و همچنان بسته است.

 

وی ادامه داد: این گردنه معمولا از اولین بارندگی فصل سرما تا اردیبهشت و خرداد و به مدت بیش از هفت ماه از سال مسدود است و امکان بازگشایی آن نیست.

 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه با اشاره به اینکه در ایامی که برف سنگین باشد گاهی ارتفاع برف در گردنه تته به بیش از پنج متر هم می‌رسد، گفت: در این شرایط با هدف جلوگیری از بروز هرگونه حادثه یا مشکل این گردنه بازگشایی نمی‌شود.

 

کرمی طول مسیر این گردنه در استان کرمانشاه را حدود ۱۷ کیلومتر و در استان کردستان چهار کیلومتر اعلام کرد.

 

وی با بیان اینکه هم اکنون به جز این گردنه در هیچ گردنه دیگری مسدودی نداریم، افزود: برای بارندگی‌های پیش رو نیز نیروهای راهداری در آماده‌باش هستند.​

 

استان کرمانشاه در مجموع بیش از هشت هزار کیلومتر راه اصلی، فرعی و روستایی دارد.

 

هم اکنون ۲۴۳ دستگاه اتوبوس، هزار و ۳۶۵ مینی بوس و یک هزار و ۲۰۸ دستگاه خودرو سواری در ناوگان حمل و نقل عمومی کرمانشاه به مسافران خدمات می‌دهند.

 

۲۷ مجتمع خدمات رفاهی بین راهی در این استان هم اکنون با امکانات لازم پذیرای ارائه خدمات به مسافران و هموطنان هستند.

 

همچنین بیش از سه هزار و ۵۶۱ هزار راننده برون شهری در استان کرمانشاه مشغول فعالیت هستند.

 

ایرنا

دیدگاه شما