آخرین اخبار

24. مهر 1398 - 9:54   |   کد مطلب: 297946
حاج ماموستا قادری در حاشیه کلاس هفتگی تفسیر خود در مسجد قباء پاوه گفتند: چاره عبور از این دوره پراز فنته و آشوب را بازگشت به قرآن دانستند و گفتند: حضرت علی می‌فرمایند: شخصاً از پیامبر اسلام(ص) شنیدم که فرمودند: در آینده فتنه‌هایی ظهور خواهند کرد؛ عرض کردند راه و چارۀ نجات از آن فتنه‌ها چیست؟ حضرت فرمودند: تمسک به قرآن و حرکت با بصیرت است

به گزارش هزار ماسوله، ماموستا ملا قادر قادری در حاشیه کلاس تفسیر سه‌شنبه‌شب مورخه ۹۸/۷/۲۳ مسجد قباء پاوه، ضمن خوش‌آمد گویی و تشکر از حضور گرم حضار گفتند: از اینکه در این دنیای پرآشوب و فتنه خداوند توفیق داده لحظاتی کوتاه از عمر خود را در خدمت قرآن باشیم، شاکر پروردگار هستم.

 

ایشان به اهمیت شناخت اشاره نمودند و گفتند: شناخت مسئله مهمی است و قلم‌به‌دستان و تحلیلگران مختلف در جهت بصیرت دادن به مردم به بیان شناخت و معرفت آن پرداخته‌اند.

 

ماموستا قادری گفتند: ما کردها در سیاست، عقلانیت، بهداشت، شهامت، پوشش و فرهنگ از بسیاری از اقوام دیگر جلوتر هستیم، اما باوجوداین خصوصیات یک مشکل داریم که دیگران این مشکل را ندارند و آن این است اول کار می‌کنیم و سپس فکر می‌کنیم و متأسفانه نه ما  و نه علما، معلمان و سیاسیون قبل از ما هم نتوانسته‌ایم این مشکل را حل کنیم.

 

امام‌جمعه پاوه با اشاره به اینکه قرآن کریم جمعیت انسان‌ها را از حیث عقیده به سه گروه مؤمن، کافر و منافق تقسیم می‌کند خاطرنشان کردند: خطر منافقان از کفار برای مسلمانان بیشتر است زیرا این گروه در میان مسلمانان هستند، به مسجد می‌روند، نماز می‌خوانند، اما به اسلام ایمان ندارند و عبادت را وسیله‌ای برای حفظ خود، اموال، مقام و مسئولیتشان قرار می‌دهند.

 

ایشان به عصر پیچیده امروزی اشاره کردند و گفتند: متأسفانه این روزها در موضوع ترکیه می بینیم و می شنویم که هر گروه، حزب و کشوری از یکی از طرفیق درگیری حمایت می کنند و برخی هم برخوردهای سیاسی و مصلحتی با موضوع دارند، و در این اوضاع نابسامان حفظ هشیاری بسیار ضرورت دارد.

 

ماموستا قادری چاره عبور از این دوره پراز فنته و آشوب را بازگشت به قرآن دانستند و گفتند: حضرت علی می‌فرمایند: شخصاً از پیامبر اسلام(ص) شنیدم که فرمودند: در آینده فتنه‌هایی ظهور خواهند کرد؛ عرض کردند راه و چارۀ نجات از آن فتنه‌ها چیست؟ حضرت فرمودند: تمسک به قرآن و حرکت با بصیرت است؛ زیرا قرآن حافظ و نگهبان و پاسدار و سپر انسان مؤمن است.

 

امام‌جمعۀ پاوه در ادامه به دستگیری روح‌الله زم مدیر شبکه آمد نیوز توسط اطلاعات سپاه پاسداران اشاره و این اقدام را قابل تقدیر دانستند و گفتند: از نیروهای محترم اطلاعات سپاه پاسداران به خاطر این اقدام تقدیر و تشکر کرده و به آنان آفرین می‌گویم.

 

ایشان بابیان اینکه آمریکا و کشورهای غربی نسبت به مسلمانان ظلم روا می‌دارند، خاطرنشان کردند: گوستاولوبون صاحب کتاب تاریخ تمدن اسلامی می‌گوید: اگر مسلمانان به اروپا نمی‌آمدند اروپا تا ۵۰۰ سال دیگر از خواب بیدار نمی‌شد؛ اما امروز شاهدیم آمریکا و غرب برای آنکه سلاح‌هایشان به فروش برسد و ذخایر ما را مفت و مجانی تصاحب کنند به ما مسلمانان فشار آورده‌اند و هرکدام به‌نوعی دارند از ما سوءاستفاده می‌کنند.

 

ایشان افزودند: امیدواریم خداوند تبارک‌وتعالی مسئولان دولت‌های اسلامی را توفیق دهد به فکر ملت‌های گرفتار باشند و به مردم مسلمان توفیق عطا فرماید از خواب غفلت بیدار شوند تا بیشتر از این به ما ظلم روا داشته نشود و از سلطۀ دولت‌های استعمارگر و تروریست‌های فکری و اقتصادی رهایی یابیم.

دیدگاه شما