پربیننده ها

آخرین اخبار

8. مهر 1398 - 11:38   |   کد مطلب: 297893
فرماندار جوانرود گفت: کشت زعفران با توجه به مباحث بحران آب و اشتغال می‌تواند نقش سازنده‌ای در اقتصاد منطقه و تحقق اقتصاد مقاومتی داشته باشد.

به گزارش هزار ماسوله، فرماندارجوانرود در بازدید از مزارع کشت زعفران در روستای عزیزآباد این شهرستان با تاکید بر لزوم توسعه زعفران دراین شهرستان گفت: کشت زعفران دارای مزایای زیادی است که با توجه به مباحث بحران آب و اشتغال و تغییر بهینه الگوی کشت می‌تواند نقش سازنده‌ای در اقتصاد منطقه و تحقق اقتصاد مقاومتی داشته باشد.

 

رستگاریوسفی افزود: با توجه به هزینه‌های پایین تولید و نگهداری و بالا بودن قیمت این محصول در بازار وهم چنین نیاز آبی کم این محصول زمینه اشتغال و درآمد مناسبی برای تولیدکنندگان وجود دارد.

 

مدیر جهاد کشاورزی جوانرود نیز بااشاره به اینکه سال گذشته کشت زعفران در سطح ۹ هکناردراین شهرستان انجام شد گفت : امسال نیز با کشت 3 هکتار این محصول به سطح 12 هکتار افزایش می یاید.

 

حسن ویسی افزود: ازاین مقدار زعفران کشت شده در شهرستان جوانرود دو هکتار آن به صورت مکانیزه کشت شده است.

 

وی اظهارداشت : سال گذشته دو کیلوگرم زعفران و امسال نیز با 10 کیلوگرم ، پیش بینی می شود سال آینده 20 کیلوگرم زعفران از مزارع شهرستان جوانرود برداشت شود.

 

وی گفت: همچنین پیش بینی می‌شود درسال‌های آتی سطح کشت این محصول که با شرایط آب وهوایی شهرستان سازگاربوده به 20 هکتارافزایش یابد.

 

دیدگاه شما