پربیننده ها

آخرین اخبار

18. مرداد 1398 - 23:32   |   کد مطلب: 297728
وی با بیان اینکه ثبت این منطقه فرصت بزرگی برای منطقه است گفت: با ثبت آن زبان، لباس، تاریخ، فرهنگ و طبیعت این منطقه به عنوان یك منظر در سطح جهان شناخته خواهد شد.

به گزارش هزار ماسوله، نماینده مردم پاوه و اورامانات در مجلس در گفتگویی با خبرنگار ما با اشاره به روند ثبت جهانی اورامانات و بازدید مسئولین از منطقه و برگزاری کارگاههای متعدد در سخنانی اظهار داشت: پرونده ثبت جهانی اورامانات آماده شده و در اولویت پرونده های ارسالی به یونسكو «سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد» است.

 

شهاب نادری افزود: پرونده ثبت جهانی منطقه اورامانات ، به عنوان یكی از منظرهای فرهنگی بی نظیر جهانی در حال ثبت است و تلاش ما این است که این منطقه و تاریخ مردم آن را برای كشور ایران ثبت جهانی كنیم.

 

وی با بیان اینکه ثبت این منطقه فرصت بزرگی برای منطقه است گفت: با ثبت آن زبان، لباس، تاریخ، فرهنگ و طبیعت این منطقه به عنوان یك منظر در سطح جهان شناخته خواهد شد.

 

نادری ضمن تشکر از تلاشهای استاندار در این خصوص گفت: برای این مهم بررسی هایی انجام شده و تلاش خواهیم كرد كه هرچه سریع تر این ثبت جهانی به سرانجام برسد گرچه به نظر من در مراحل پایانی قرار دارد اما مدیر کل سازمان میراث فرهنگی،و بقیه مسئولین باید تا اتمام کار توجه بیشتری را داشته باشند.

 

وی تصریح کرد: ثبت این منطقه فقط یک بار صورت می گیرد، و از مردم عزیز هم که حمایتهای خود را در این رابطه به ما ارزانی داشته و مورد استقبال قرار گرفت، تقدیر و تشکر می کنیم .

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به رسمی شدن مرز شوشمی گفت: امروز پس از تلاشهای چند ساله ، مرز شوشمی پاوه که مطالبه اصلی مردم بود به عنوان مرز رسمی شناخته شد.

 

وی افزود: با تلاش و پیگیریهای به عمل آمده خوشبختانه در نشست هیئت دولت با حضور رئیس جمهور مرز شوشمی و مرز شیخ صله رسما به عنوان گمرک رسمی معرفی شدند.

 

وی گفت: بسیار خرسندیم که امروز این خواسته و مطالبه چندین ساله مردم ، تحقق پیدا کرده است .

دیدگاه شما