آخرین اخبار

18. مرداد 1398 - 0:57   |   کد مطلب: 297724
پس از اعلام نتایج آزمون سراسری کنکور سال 98 و مشخص شدن نتایج اولیه آن، خوشبختانه داوطلبان شهرستان پاوه در اين رقابت علمي موفق به كسب رتبه هاي زير 1000 شدند.

به گزارش هزار ماسوله،  پس از اعلام نتایج آزمون سراسری کنکور سال 98 و مشخص شدن نتایج اولیه آن، خوشبختانه داوطلبان شهرستان پاوه در اين رقابت علمي موفق به كسب رتبه هاي زير 1000 شدند.

 

پیش تر مدير آموزش و پرورش پاوه در گفتگويي اشاره کرده بود که یک‌هزار و ۷۴۲ داوطلب از شهرستان پاوه در این دوره از کنکور سراسری با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

 

به گفته برزگر‌فرد، از این تعداد ۱۱۹ نفر داوطلب در گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی‌، در گروه علوم انسانی تعداد ۳۶۶ نفر، در گروه علوم تجربی تعداد ۹۱۴ نفر، گروه زبان‌های خارجی تعداد ۲۵۹ نفر و گروه هنر تعداد ۸۴ داوطلب شرکت کردند که از مجموع شرکت کنندگان ۸۵۵ نفر از داوطلبان زن و ۸۸۷ نفر از این شرکت‌کنندگان مرد هستند.

 

اكنون نيز پس از اعلام نتايج آزمون در همان روز اول اعلام نتایج، مشخص شد كه شهرستان پاوه رتبه هاي خوب زير هزار نفر را به خود اختصاص داده است.

 

سايت خبري تحليلي هزارماسوله 4 نفر از داوطلباني را كه در شهرستان پاوه موفق به كسب رتبه زير 1000 شده اند ، جهت مصاحبه انتخاب، كه در پي خواهد آمد.

اسامي اين چهار نفر :

 

مبین اسلامی‌نیا، ریاضی، رتبه ۱۷۴

 

پیشوا رحمت پور، تجربی، رتبه ۳۳۷

 

امید حیدری ،تجربی، رتبه ۴۵۹

 

سیده سوما قطبی، انسانی، رتبه ۶۷۰

 

در اين مصاحبه به طور جداگانه اي از هر كدام از اين پذيرفته شدگان سوالات اختصاصي پرسيده شده است ، پاسخ های جالب داوطلبان را در ادامه می خوانید.

 

آيا انتظار چنين رتبه اي را داشتي؟

 

مبین اسلامی‌نیا، با سلام من مبین اسلامی نیا رتبه ۱۷۴ کنکور سراسری رشته ریاضی از شهر پاوه هستم، با توجه به نتایج آزمون های آزمایشی و تخمین رتبه ای که داشتم انتظار رتبه ای در همین حدود داشتم که خوشبختانه اینگونه شد.

پیشوا رحمت پور، خیر انتظار رتبه ی بهتری را داشتم.

امید حیدری ،تاحدودی

سیده سوما قطبی، با توجه به نمره ترازم در آزمون های  قلم چی،بله

 

تاریخی که خود را برای کنکور آماده کردید؟ روزانه چند ساعت درس می خواندید؟

 

مبین اسلامی‌نیا،کنکور وقتی که وارد کلاس یازدهم شدم کاملا برایم جدی شد و سعی کردم به صورت مستمر و پیوسته درس بخوانم. بسته به اینکه روزهای تعطیل باشم یا به مدرسه بروم متفاوت بود روزهایی که به مدرسه میرفتم حدودا ۶ الی ۸ ساعت و در روزهای تعطیل حداقل ۱۰ ساعت را میخواندم بیشترین ساعت مطالعه ام نیز در دو ماه آخر بود که تا ۱۲ ساعت نیز رسیدم.

پیشوا رحمت پور، من از خرداد ماه سال ۹۷ به طور جدی شروع کردم. اوایل ساعت مطالعم حدودا ۱۰ ساعت بود و به تدریج آن را به ۱۲ -۱۳ رساندم.

امید حیدری ،از سال سوم شروع کردم اما چون دیر شروع کردم نتواستم اولین سال نتیجه ی خوبی بگیرم از دانش آموزان عزیز خواهش میکنم که با جدیت هرچه زودتر شروع کنند - ۱۱ساعت اما چندین بار ۱۲ساعت هم شد

سیده سوما قطبی، در طول سال اخر دبیرستان تاحدودی برای کنکور درس میخواندم اما به طور جدی بعد عید نوروز شروع به خواندن کردم.میانگین ۶تا ۷ساعت

 

عکس العمل خانواده شما بعد از اعلام نتایج چگونه بود؟

 

مبین اسلامی‌نیا، ابراز خوشحالی کردند و به من نیز تبریک گفتند مادرم هم کمی بیشتر تعجب کرد چون انتظار این رتبه را نداشت در حالیکه خودم انتظار داشتم.

پیشوا رحمت پور، خیلی خوشحال شدند

امید حیدری ،شادی و اشک شوق

سیده سوما قطبی، بسیار خوشحال شدند وخدارا شاکر شدند.

 

چه کسی برای اولین بار به شما تبریک گفت؟

 

مبین اسلامی‌نیا، اولین بار مادر و پدر وسایر اعضای خانواده و بعد هم عمویم به من زنگ زدند و تبریک گفتند.

پیشوا رحمت پور، اولین کسی که به من تبریک گفت پشتیبان کانون جناب آقای محمد کرمی  بود.

امید حیدری ،خانواده ام و خانم صافی پور

سیده سوما قطبی، خواهرم که از خودم بیشتر خوشحال شد

 

قصد انتخاب کدام رشته تحصیلی و دانشگاه را دارید؟

 

مبین اسلامی‌نیا،روی چند رشته خوب مهندسی برنامه دارم و اگر قسمت شود حتما یکی از دانشگاه های شهر تهران را انتخاب میکنم.

پیشوا رحمت پور، قصد دارم در رشته پزشکی ادامه تحصیل دهم

امید حیدری ،دندان یا پزشکی/همدان یا سنندج یا کرمانشاه

سیده سوما قطبی، دانشگاه فرهنگیان

 

روزانه چه مدت وقت خود را به تلویزیون، اینترنت و مطالعه اختصاص می دادید؟

 

مبین اسلامی‌نیا،خیلی کم شاید یک ساعت یا کمتر.

البته قبل از ورود به دبیرستان من علاقه بسیار شدیدی به تماشای فوتبال داشتم اما شاید در این دو سال اخیر خیلی به ندرت فوتبال و برنامه های تلویزیون را نگاه کردم مطالعه غیر درسی هم خیلی کم داشتم شاید هفته ای اگر میتوانستم ۲ یا ۳ صفحه کتاب بخوانم

پیشوا رحمت پور، روزانه تقریبا وقتی را به تلویزیون و اینترنت اختصاص نمیدادم! بیشتر درس میخواندم

امید حیدری ،مطالعه ۱۱ ساعت
اینترنت فقط جمعه بعد از آزمون برای تحلیل آزمون و بررسی روش های مطالعه، تلویزیون فقط اخبار کنکوری و برنامه های مشاوره ای(نه زیاد)

سیده سوما قطبی، حدود ۲ساعت

 

عامل موفقیت شما در کنکور چه چیزی بوده است؟

 

مبین اسلامی‌نیا،حمایت های خانواده و پشتکار و کمک معلمان دلسوزم که از همه آنها ممنونم و مهمتر از همه توکل بر خداوند در کنار همه اینها.

پیشوا رحمت پور، عامل اصلی موفقیت من تلاش و پشتکار زیاد بوده. دبیران گرامی و پشتیبان های کانون هم در موفقیت من تاثیر زیادی داشتند.

امید حیدری ،به معنای واقعی کلمه(تلاش،خانواده،توکل بر خدا،کانون)

سیده سوما قطبی، لطف خدا و تغییر رشته ام از تجربی به انسانی و همچنین تلاش خودم

 

آیا از مراکز و کانون های آموزشی استفاده کرده اید؟ چقدر اینگونه مراکز را مفید و موثر می دانید؟

 

مبین اسلامی‌نیا، بله از آزمون های آزمایشی و مراکز آموزشی نیز استفاده کرده ام مفید هستند البته به شرطی که دانش آموز بخواهد و پشتکار داشته باشد و البته نباید خیلی هم در آنها غرق شد و مدرسه را به عنوان مهم ترین عامل موفقیت رها کرد.

پیشوا رحمت پور، بله از موسسات آموزشی استفاده میکردم. بنظر من بعضی از آنها ضروری هستن. مثلا کتاب های کمک آموزشی و آزمون های کانون. آزمون های کانون به دلیل برنامه راهبردی منظم و کیفیت سوالات، عالی هستن.

امید حیدری ،بله
هر آنچه برای رشد نیاز داشتم در آموزه هاو امکانات کانون پیدا میشد، در ضمن رشد و پختگی علمی من در طول ۶سال کانونی بودن رخ داد، باوجود نتایج درخشان سال های قبل کانون، من کانون را باور کردم.

سیده سوما قطبی، بله، کسانی که در آزمون های مراکز گوناگون شرکت میکنند آمادگی بیشتر و استرس کمتری برای کنکور خواهند داشت

 

شغل پدر و مادر شما چیست؟

 

مبین اسلامی‌نیا، پدرم دبیر ریاضی و مادرم هم خانه دار است

پیشوا رحمت پور، پدرم دبیر بازنشسته و مادرم خانه دار هستند

امید حیدری ،پدرم معلم فوت شده و مادر خانه دار هستند

سیده سوما قطبی، پدرم آرایشگر است و مادرم خانه دار

 

جمله که دوست دارید به دانش آموزان شرکت کننده کنکور سراسر سال آینده بگوئید؟

 

مبین اسلامی‌نیا، امیدوارم که آنهایی که تلاش میکنند و واقعا پشتکار دارند به آنچه که میخواهند برسند و سعی کنند که هیچ وقت از کتاب های درسی خود غافل نشوند
پیشوا رحمت پور، این که هیچوقت دست از تلاش برندارند و تسلیم نشوند. مسیر کنکور پرفراز و نشیبی‌‌ست. نباید در موفقیت ها مغرور و در شکست ها تسلیم شد.

امید حیدری ،حتی رتبه های برتر هم خسته میشوند اما چون باور قلبی دارند در زمانی که دیگران متوقف میشوند آنها ادامه میدهند

سیده سوما قطبی، آینده شما در دستان شماست آن را به بهترین شکل ممکن بسازید

 

آرزوی خود را بفرمائید؟ و سخن پایانی

مبین اسلامی‌نیا، آرزو میکنم برای زادگاهم و همچنین کشورم مفید باشم و بتوانم خدمتگزار باشم.

به عنوان سخن پایانی یک بار دیگر از خانواده ام و اطرافیانم و معلمان و دوستان عزیزی که به من کمک کرده اند کمال تشکر و سپاسگزاری را دارم و امیدوارم که در زندگیشان موفق باشند.
از سایت هزار ماسوله هم بابت این مصاحبه ممنونم.

پیشوا رحمت پور، ---

امید حیدری ،آرامش مردم و خدمت به آنها

از خانواده ام که تا آخرین لحظه حمایتم کردند و از خانم صافی پور مدیریت قلم چی وکادر قلم چی از جمله پشتیبان هایم آقایان احمدی و  سلکانی بخاطر راهنمایی های به جایشان و از تمام دبیرانم و کسانی که موجب این شادی شدند از صمیم قلب متشکرم.

سیده سوما قطبی، آرزویم این است که بتوانم با کسب موفقیت های بیشتر موجب شادی خود و خانواده ام شوم
شادی امروزم را برای تمامی کنکوری های عزیز آرزومندم.

 

هزار ماسوله،  از موسسه کانون فرهنگی آموزشی قلم چی و از خانم صافي پور مدیر کانون قلم چی به جهت همراهی و کمک در ارائه مشخصات و آدرس كامل اين پذيرفته شدگان، تشکر نموده و براي اين عزيزان آروزي موفقيت هاي بيشتر را در عرصه هاي مختلف زندگي دارا مي باشد.