آخرین اخبار

27. خرداد 1398 - 19:16   |   کد مطلب: 297532
آیین رونمایی از برند کلاش میوان و فروشگاه اینترنتی کردسل با حضور مسئولین شهرستان و استان در محل سالن اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان پاوه برگزار شد.

به گزارش هزار ماسوله، در این مراسم معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه به چرایی نامگذاری هفته صنایع دستی پرداخت و افزود: بیستم خرداد ماه ۶۴ همایش جهانی صنایع دستی برگزار گردید وهمین روز را بنام روز میراث فرهنگی تعیین نمودند واز آن به بعد از تاریخ ۲۰ لغایت ۲۶ خرداد را بنام هفته صنایع دستی نامگذاری به عمل آمد تا بتوانیم در چنین مناسبتی به تکریم صنعتگران اهتمام ورزیم وبا برگزاری نمایشگاه صنایع دستی ، آثار آنان را در معرض دید علاقمندان به نمایش بگذاریم.

پروانه  حیدری در توصیف  صنایع دستی افزود: این صنعت در قالب یک کالا نمی کنجد بلکه صنایع دستی بخش فرهنگی وهویت بخش یک ملت است ودر خود اصالتی نهفته دارد که هویت را در قالب مفاهیمی از جمله هویت فرهنگی، مکان، شهر، روستا ویا منطقه ای را به معرض نمایش می گذارد.

حیدری به درخشش خوش صنعتگران صنایع دستی شهرستان پاوه اشاره نمود ومساعی آنان را شایسته ی تقدیرعنوان نمود وگفت: بسی خشنودم در زادگاه خویش بر خود ببالم که مردم من در هر زمینه ای موفق عمل می نمایند، ۲۰۰۰ نفر از مجموع ۱۸ هزار صنعتگر ثبت درسامانه استان کرمانشاه مختص شهرستان پاوه است ،  پاوه ، شهرستانی است، که از پتانسیل های خوبی برخوردار است، در همین راستا پیشرفت هایی داریم وباید تلاش نمائیم تا به جایگاهی واقعی آن  برسیم واین جایگاه را در تولید ،معرفی وعرصه ی صنایع ددستی عنوان نمود.

معاون برنامه ریزی فرمانداری پاوه نیز با تقدیر از مساعی صنعتگران در ارائه وبرگزاری نمایشگاه مورد نظر افزود: سند توسعه وچشم انداز شهرستان بر مبنای گردشگری قرار گرفته است وراه توسعه واشتغال پایدار شهرستان نیز راهی جز گردشگری ندارد وخوشحال ایم امروز شاهد رونمایی از برندهایی درسطح شهرستان باشیم، برندهایی که از منظر کیفی با تنوع طرح، رنگ و..همراه است .

هوشیار عبدالله زاده به مشکلات عرصه تولیدات صنایع دستی پرداخت وافزود: مشکلات ما در گذشته بازاریابی بود ، خوشبختانه در سایه ی همراههی های معمول ودرک واقعی از قضیه سبب گردید تا با ظرفیت وبستر لازم بسته بندی های نوین وبرندهای خاص زینت بخش محصولات ما در بازار عرصه گردد.

وی تبلیغ کالاهای صنایع دستی را در قالب فروشگاه اینترنتی حرکت بزرگ دیگری دانست که درعرصه محصولات تولیدی شاهد آن هستیم واین ظرفیت به نوبه ی خود به ایجاد درآمد پایدار منتهی می گردد و تا زمانیکه از این پتانسیل مورد توجه قرار گیرد نوید بخش آینده ی نیکوی در توسعه صنایع دستی شهرستان خواهیم بود.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری شهرستان پاوه نیز در سخنانی با تبریک هفته صنایع دستی گفت: دارابودن ۲۰۰۰ صنعتگر شناسنامه دار با بیش از ۱۵۰ نفر صنعتگر دارای بیمه ، وجود سه موزه روستایی می تواند گواه این موضوع باشد که ما در آینده ای نزدیک پله های ترقی را از قبال صنایع دستی داشته باشیم .

وی راز ماندگاری صنایع دستی شهرستان پاوه را کاربری آنها در زندگی روزمره ی مردم دانست وافزود: هر صنعتی دراین خطه فعال شود راهگشای مردم منطقه در ادامه خواهد شد.

در ادامه فرشته حسینی مدیرعامل شرکت تعاونی گیوه بافان روستای میوان و غفور رستم زاده نیز به عنوان کارآفرین برتر و همچنین دکتر برهان ولدبیگی به ایراد سخنانی پرداختند.

 

دیدگاه شما