آخرین اخبار

5. خرداد 1397 - 18:09   |   کد مطلب: 297472
معاون سیاسی و امنیتی استاندار کرمانشاه گفت: در قالب مصوبه ساماندهی کوله بری، بازارچه مرزی قدیمی شوشمی در پاوه دوباره فعال شد و اواخر اردیبهشت نیز بازارچه مرزی ثلاث باباجانی آغاز به کار کرد.

به گزارش هزار ماسوله، محمدابراهیم‌ الهی‌تبار در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، با بیان اینکه هم اکنون در دو گذرگاه‌ مرزی پرویز خان و مرز خسروی کرمانشاه کارهای مبادلات گمرگی  انجام می شود، اظهار داشت: در قالب مصوبه ساماندهی کوله بری، بازارچه مرزی قدیمی شوشمی در پاوه دوباره فعال شد و اواخر اردیبهشت نیز بازارچه مرزی ثلاث باباجانی آغاز به کار کرد.

 

وی ادامه داد: سومین بازارچه در قالب ساماندهی طرح کوله بری، تیله کوه در سرپل ذهاب است که کارهای زیر ساختی دارد و انشالله امسال بازگشایی می‌شود. بازارچه‌های مرزی شوشمی در پاوه و ثلاث باباجانی به طور کامل راه اندازی و  نماینده دستگاه‌های اجرایی لازم از گمرک و وزارت بهداشت در آن مستقر شده اند.

الهی تبار با اشاره به اینکه راه اندازی بازارچه های مرزی در کنترل قاچاق اثرگذار بوده است، عنوان کرد: اجناسی که قبلا به صورت کوله بری از مرز وارد می‌شدند،هم اکنون می‌توان گفت محدود شده اند و اتفاقاتی که در گذشته وجود داشت، انجام نمی‌شود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کرمانشاه یادآور شد: مصوبه جدید ساماندهی کوله بری در حال اصلاحاتی است که اگر این آیین نامه به صورت کامل اجرا شود دیگر در مرز‌ها مشکلی نخواهیم داشت. طرح ساماندهی کوله بری  در جلوگیری از کالای قاچاق به کشور، موثر بوده است.

الهی تبار اضافه کرد: ورود افراد در مرز‌ها به صورت دقیق بررسی می‌شود و مسلما وجود بازارچه‌های مرزی به جلوگیری از ورود غیر مجاز افراد هم کمک می‌کند.

دیدگاه شما