آخرین اخبار

3. خرداد 1397 - 17:43   |   کد مطلب: 297468
امام جمعه پاوه گفت: فتح خرمشهر علاوه بر افزایش توان رزمندگان برای تداوم دفاع از کشور، قدرت استقامت و نشاط را در ملت نیز ایجاد کرد.

به گزارش هزار ماسوله، ماموستا ملا قادر قادری روز پنجشنبه در مراسم بزرگداشت سالروز آزادسازی خرمشهر و جلسات محفل انس با قرآن كريم در یادمان شهدای پاوه در سخناني اظهار داشت: قرآن كريم همچنان كه نور است ، نور خود را پخش مي كند و رسول گرامي اسلام هم، نور است چرا كه با نور خود مردم را به مسير درست راهنمايي و هدايت كرد.

 

وي با اشاره به بركات ماه مبارك رمضان نيز گفت: اين ماه هم سرشار از نور و فرصت آشتی بيشتر با خدا و ماه ازدیاد تقوا و تقویت اراده است.

 

امام جمعه پاوه در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به عمليات آزادسازي خرمشهر افزود: عملیات سوم خرداد تمامی معادلات سیاسی و نظامی جهان را بر هم زد.

 

وی با اشاره به دستاوردهای فتح خرمشهر گفت: در این عملیات بین 15 تا 20 هزار نفر نیروی تا دندان مسلح عراقی به اسارت رزمندگان دلاور اسلام درآمدند و این مهم حتی در تاريخ جنگهای گذشته هم اتفاق نیفتاده بود.

 

ماموستا قادری افزود: اروپا و غرب بعد از آزادسازی خرمشهر و اسارت حدود 20 هزار نیروی تا دندان مسلح توسط رزمندگان اسلام، به اقتدار و توان ملت ایران و جمهوری اسلامی اقرار کردند و متوجه شدند که نباید ساده با جمهوری اسلامی ایران برخورد کنند.

 

امام جمعه پاوه گفت: پیروزی خرمشهر در حقیقت نصرت الهی بود که به واسطه ایثار و فداکاری نیروهای مسلح ما اعم از ارتش، سپاه و بسیج به دست آمده بود.

 

وی با اشاره به تهدیدهای اخیر امریکا علیه جمهوری اسلامی گفت: تهدید امریکا علیه ما تازگی ندارد و از بدو پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون به بهانه های مختلف ادامه داشته و دارد.

 

وی افزود: اما تفاوتی که بین تهدیدهای قبلی با تهدیدهای کنونی وجود دارد این است که در گذشته بدون برنامه بود اما امروز فهرست شده و برنامه ریزی شده در 12 بند است.

 

فرمانده سپاه ناحيه پاوه نيز در سخناني ضمن خير مقدم و آرزوي قبولي طاعات و عبادات در اين ماه مبارك اظهار داشت: اين ماه را خدا به بشريت عنايت كرده است تا در پرتو روزه داري، وجود انسان از ماديات پاك گردد.

 

سرهنگ سلطان قلي افزود: اين ماه سراسر بركت و رحمت و مغفرت ، بهترين ماه در ميان ماه ها و روزهايش ، بهترين روزها و شب هايش بهترين شب ها است چرا كه هر كس درحال روزه در هر حركتي در مسير عبادت است.

 

وي با اشاره به عمليات آزاد سازي خرمشهر گفت: این پیروزی به لحاظ نظامی، نقطه عطفی در تاریخ جنگ ایران و عراق شناخته شده و از این روز به عنوان نمادی از پیروزی، مقاومت و ایستادگی در برابر دشمن یاد می‌ شود.

 

وي گفت: اين روز ، موجب برانگیختگی احساسات و عواطف پاک ملت ایران شد كه با فتح آفرینی خود، نهایت ایثار رزمندگان را نشان و موجب سرشکستگی صدام و تلخ کامی حامیان قدرتمند وی شد.

دیدگاه شما