آخرین اخبار

15. ارديبهشت 1397 - 0:37   |   کد مطلب: 297424
با پیگیری دادستان شهرستان پاوه سرانجام یکی دیگر از مطالبات عمومی مردم با نصب پلاکهای کد پستی در پاوه محقق شد.

به گزارش هزار ماسوله، نزدیک به دو سال پیش شرکتی با نام شن های روان آناهیتا با مجوز اداره پست پاوه و همیاری شهرداری پاوه جهت ساخت و نصب پلاک کدپستی جدید منازل و اماکن تجاری و…از شهروندان ساکن پاوه و حومه مبالغی وجه در حدود ۳۲ میلیون تومان را دریافت کرده بود و عوامل این شرکت وعده نمودند. در پاییز همان سال نسبت به نصب این پلاک ها بر سر در منازل و..اقدام نماید که متاسفانه این امر محقق نگردید و با توجه به مطالبات و درخواستهای مکرر شهروندان پاوه پاسخی موجه و دلیلی قانع کننده از طرف اداره پست پاوه و رئیس  آن داده نشده بود لذا با توجه به اینکه میلیونها تومان وجه از شهروندان پاوه دریافت شده بود و در قبال آن هیچ اقدامی صورت نگرفته بود و مهمتر از همه پاسخگو نبودن اداره پست و شهرداری پاوه،شهروندان شهرستان پاوه از دادستان شهرستان درخواست رسیدگی و پیگیری موضوع را کردند.

 
 
دادستان دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان پاوه سریعا موضوع را در دستور کار و بررسی قرار داد و پس از جلسه و پیگیری موضوع اعلام کرد: متاسفانه از طرف مسئولین شهرستان و استان در این موضوع قصور صورت گرفته است. که با توجه به بررسی های انجام شده در اسناد و مدارک ارائه شده شرکت مذکور هیچ گونه قرارداد صریحی که دلالت بر انجام این طرح نماید با هیچ ارگانی منعقد ننموده است. تنها با شهرداری نوسود دارای قرارداد است که از کم و کیف اجرای آن اطلاعی در دست نداشتیم.
 
 
مسلم الماسی افزود : متاسفانه یک قرارداد با مدیرکل پست استان کرمانشاه و شرکت موصوف منعقد شده بود که مفاد آن نصب پلاک نیست و قراردادی نیز با شهرداری پاوه منعقد نشده است و صرفا یک کسب مجوز برای انجام طرح از شهرداری پاوه گرفته شده است.
 
 
دادستان شهرستان پاوه ادامه داد و گفت؛ باتوجه به مطالبه عمومی شهروندان و طرح مشکل بدین شکل که قرار داد جهت نصب پلاک های کدپستی بر درب منازل پاوه بسته شده است و لیکن اقدامی در این خصوص صورت نگرفته،لذا در این راستا جلسات متعددی برگزار شد و نهایتا با حضور نماینده حقوقی اداره کل پست استان و ریاست اداره پست شهرستان و نماینده شرکت شن های روان آناهیتا جلسه ای برگزار گردید و مقرر شد که با قید فوریت اداره پست شهرستان شمارها و مشخصات پستی را در اختیار شرکت موصوف قرار دهد تا این شرکت نیز اقدام به ساخت پلاک های پستی بنمایند و متعاقبا با نظارت شهرداری، پلاک های موصوف نصب گردد.
 
 
 
الماسی تاکید کرد در چند ماه آتی  این پلاکهای پستی در پاوه نصب می شوند.
 
 

سرانجام پس از پیگیری های دادستان شهرستان پاوه و موظف شدن دستگاه های مربوطه مبنی بر ساخت و نصب پلاکهای کدپستی در پاوه عملیات نصب این پلاکها در پاوه در چند روز گذشته آغاز شد.

دادستان پاوه در تشریح موضوع و به نتیجه رسیدن پیگیری ها به خبرنگار سلام پاوه گفت: پیرو مطالبه عمومی شهروندان مبنی بر نصب پلاک های کدپستی پیگیری های لازم صورت گرفت .

مسلم الماسی با بیان اینکه وجه پرداختی از سوی شهروندان شهرستان پاوه جهت ساخت و نصب  حدودا ۳ هزار پلاک می باشد گفت :در راستای ساخت پلاک ها اقدامات لازم صورت گرفته و حدودا هفتصد عدد از پلاک ها ساخته شده و آماده نصب میباشد و مابقی آنها نیز درحال ساخت است.

وی افزود : در چند روز گذشته با تلاشهای فراوان پیگیری ها نتیجه داد و عملیات نصب این پلاکها آغاز شد که حدودا ۱۵۰ پلاک در شهرستان پاوه تا به امروز نصب شد شده است.

دادستان پاوه در پایان از زحمات ریاست محترم شرکت پست شهرستان پاوه که پیگیر حل مشکل موصوف بود تقدیر و تشکر کرد .

لازم به ذکر است بسیاری از محلات جدید پاوه فاقد پلاک کدپستی میباشند که مشکلاتی را برای ادرس پستی واخذ کارت ملی و….برای شهروندان پاوه فراهم کرده است.به طوریکه بعضی مواقع فقدان کدپستی ،موجب سردرگمی ماموران اداره پست در ارسال مرسولات بدست شهروندان پاوه شده است. که خوشبختانه با پیگری های دادستانی و همکاری اداره پست این مشکل با نصب پلاکهای کد پستی در پاوه در حال حل شدن است.

دیدگاه شما