آخرین اخبار

15. فروردين 1397 - 11:21   |   کد مطلب: 297343
فرماندار پاوه تعداد مسافران و گردشگران تعطیلات نوروزی امسال این شهرستان را 52 هزار نفر اعلام کرد که نسبت به سال گذشته 27 درصد افزایش داشته است.

به گزارش هزار ماسوله، پرویز ایده پور روز چهارشنبه به ایرنا افزود: شهرستان پاوه به دلیل وجود جاذبه های طبیعی بی شمار، طبیعت بکر و زیبا، آثار تاریخی و اماکن زیارتی و مردمان میهمان نواز در تعطیلات نوروز امسال مقصد مسافران زیادی از اقصی نقاط کشورمان بود.

 

وی اظهار کرد: ما امسال در سه بخش تفرجگران، مسافران و گردشگران و اسکان و اقامت در خدمت میهمانان و مسافران بودیم.

 

وی اضافه کرد: در بخش تفرجگران که شامل مسافرانی می شود که بصورت گذرا و چند ساعته فقط از جاذبه های طبیعی، زیارتی و تاریخی شهرستان بازدید کرده اند، بیش از 300 هزار نفر از پاوه بازدید کردند.

 

وی تصریح کرد: در بخش مسافران و گردشگران نیز که فقط به منظور بازدید از جاذبه ها و طبیعت بکر و زیبای شهرستان پاوه به این نقطه از کشور سفر کرده اند بیش از 52 هزار نفر بوده اند که رشد 27 درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می دهد.

 

فرماندار پاوه افزود: در بخش اقامت و اسکان که مهمترین بخش برای توسعه گردشگری به شمار می رود بیش از 12 هزار نفر در این شهرستان اقامت و اسکان پیدا کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 70 درصد رشد را نشان می دهد.

 

وی گفت: با توجه به رشد اقامت و اسکان مسافران از امروز برنامه ریزی لازم را برای توسعه گردشگری در شهرستان با شدت و جدیت بیشتری آغاز خواهیم کرد.

 

وی افزود: روستای هجیج، سد داریان، آبشار بل و روستاهای نسمه و خانقاه بیشترین آمار بازدید مسافران و گردشگران را در شهرستان به خود اختصاص داده اند.

 

ایده پور، همچنین از رشد و افزایش 2 برابری فروش صنایع دستی و غذاهای محلی و سنتی در سیاه چادرها و اماکن طبیعی، تاریخی و زیارتی شهرستان خبر داد و گفت: امسال در ایام تعطیلات نوروز 115 میلیون تومان فروش این محصولات بوده است.

دیدگاه شما