آخرین اخبار

15. اسفند 1396 - 1:21   |   کد مطلب: 297272
مدیر آموزش و پرورش شهرستان پاوه گفت: خیرین مدرسه ساز و مدرسه یار بیش از ده میلیارد ریال در سال تحصیلی جاری به مدارس شهرستان پاوه کمک کرده اند.

به گزارش هزار ماسوله، مختار برزگرفرد در جشنواره تجلیل از خیرین مدرسه ساز و مدرسه یار شهرستان پاوه که باحضور مسئولین و خیرین در سالن امتحانات امام خمینی برگزار شد، افزود: خیرین نیک اندیش مدرسه ساز و مدرسه یار در سال تحصیلی جاری با مشارکت ده میلیارد و 500 میلیون ریالی به مدارس شهری و روستایی شهرستان قدمی بزرگ در راستای دستیابی به اهداف آموزشی و پرورشی مدارس برداشته اند.

 

وی ادامه داد و گفت: مشارکت 7 میلیارد ریالی خانواده شادروان رضا راه دار در ساخت مدرسه 6 کلاسه در روستای دشه، اهداء زمینی به ارزش 2 میلیارد ریال توسط خیرین روستای دوریسان جهت احداث دبستان 12 فروردین و همچنین مشارکت نقدی و غیرنقدی به ارزش یک میلیارد و 500 میلیون ریال توسط خیرین و اولیاء دانش آموزان به مدارس برگ زرینی است که به آن افتخار نموده و این همت بالا را ارج می نهیم.

 

برزگرفرد به تاریخ آغاز بکار اولین مدارس در شهرستان پاوه اشاره کرد و افزود: اولین مدرسه رسمی به سبک جدید در سال 1305 بامشارکت خیرین در پاوه دایر شد و از آن روز تاکنون مردم شهرستان همواره حامی و پشتیبان مدارس بوده اند به گونه ای که هم اکنون 25 درصد از ساختمان های مدارس توسط خیرین به آموزش و پرورش اهداء شده است.

 

سیدنجیب میرانی معاون فرماندار پاوه نیز در این جشنواره توجه به آموزش و پرورش را سبب پیشرفت جامعه عنوان کرد و افزود: هر ملتی به آموزش و پرورش توجه کند آن ملت از تمامی جهات قوی بوده و توجه بیشتر به آموزش و پرورش کاهش آسیب ها و پیشرفت جامعه را به دنبال خواهد داشت.

 

وی با بیان اینکه کار آموزش و پرورش انسان سازی است، اظهار کرد: بزرگترین باقیات الصالحات کمک به مدارس و دانش آموزان است چراکه کار آموزش و پرورش انسان سازی است و این بزرگترین رسالتی است که ما برای پیشرفت در جامعه به دنبال آن هستیم.

 

میرانی از خیرین و فرهنگیان بی ادعایی که همواره در خدمت دانش آموزان هستند تقدیر و تشکر کرد و ابراز امیدواری نمود که این رویه همواره در جهت دستیابی به اهداف متعالی نظام تعلیم و تربیت تداوم داشته باشد.

 

گفتنی اجرای مولودی خوانی، قرائت دکلمه و شعر توسط دانش آموزان بخش های دیگری از این جشنواره بود.

 

 

 

دیدگاه شما