آخرین اخبار

18. بهمن 1396 - 16:46   |   کد مطلب: 297177
دكتر سعيد جليلي گفت: دشمنان از اينكه قدرت جهان اسلام تجميع شود و تنها به مبارزه اقدام نميكند بلكه به تمدن و پيشرفت و سازندگي هم روي بياورد و براي انسانها الگوي مردم سالاري ديني، اقتصاد و سياست را شكل دهد هراس دارند.

به گزارش هزار ماسوله، ، نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی عصر امروز در ديدار با امام جمعه و برخي از فرهنگيان شهرستان پاوه اظهار داشت: همه ما در 4 دهه گذشته سعی کرده ایم در این انقلاب نقشی را ایفا کنیم و آنچه ما امروز ميراث دار آن هستيم يك ميراث همگاني است.

 سعيد جليلي گفت: مهمترین وِیژگی این انقلاب آن است که  برمبناي اسلامي بودن آن، مردمي نيز هست و در واقع یک نمونه مردم سالاري دینی را به تمام دنيا نشان داد چرا كه مردم خود آن را انتخاب كردند.

وي با  اشاره به  اين تعبير بلند قران كه هركس دعوت ما را اجابت كند يك حيات پيدا خواهد كرد،  گفت: امروز ملت ما اين را به خوبی تجربه كرده،كه هر ميزان دعوت خدا و پيامبر را اجابت كرده ايم حيات گرفته ايم و پس از آن يك روح جديد در اين ملت دميده شده است.

جليلي ادامه داد: امروز دشمنان ما به صراحت بيان مي كنند كه ايران در دنيا و منطقه اقتدار دارد.

وي گفت: تمامي قدرتهای استکباری در قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، با حمايت خود بر ماندن شاه تاكيد مي كردند اما ديديم كه با اراده يك ملت انقلاب به وجود آمد.

جلیلی با بيان اينكه در هشت سال جنگ تحميلي نیز همه اين قدرتها از صدام حمايت مي كردند، ادامه داد: اين همان تعابير بلند قرآن است كه اين ملت باقي است اما در مقابل قدرتهايي همچون صدام نابود شده اند.

وي تصريح كرد: در یک دهه گذشته دشنمان این انقلاب شاهد پیروزی هایی بودند که ملت ما با مدلی از اندیشه دینی به دنیا نشان داد.

جلیلی در ادامه افزود: زماني هم كه اين انديشه ديني تكثير مي شود حزب الله شيعه جنوب لبنان را آزاد مي كند و حماس سني در غزه نيز در 22 روز پيروزي را رقم مي زند و در نتيجه با همين روند، پيروزي هاي رژيم صهيونيستي با وجود اين انديشه هاي اسلامي به شكست مبدل مي شد.

عضو شوای عالی امنیت ملی با اشاره به اينكه دشمنان مي دانند كه اسلام در شكل واقعي خویش براي آنان قابل تحمل نيست، گفت: همين مبارزه هايي كه عليه رژيم صهيونيستي به دست آمده اگر به اين صورت ادامه پيدا کند شاهد پيروزي جهان اسلام در عرصه های مختلف بين المللي خواهیم بود.

وي با بيان اينكه آنها با تفكر غربي يك تمدن را شكل مي دهند و در مقابل يك تمدن اسلامي هم در برابر آنها قد علم مي كند گفت: در قضيه انرژي هسته اي هركدام از كشورهاي ابرقدرت 5 هزار كلاهك هسته اي دارند بنابر این ترس آنها از اين چند سانترفيوژ در ايران نبود بلكه ترس آنها از شكل گيري يك تمدن دانش ساز است كه بر مبناي دين است و با اتكاي خود ایستاده است.

جلیلی ادامه داد: دشمنان مي بينند كه اين نظام با اين تمدن و با اتكاي خود می تواند بايستد و پيشرفت كند و چه پيروزي هايي را بدست مي آورد، درشرایطی که نظامات صهيونيستي در برابر اين انديشه ها خفه مي شوند، و علی رغم همه سنگ اندازی ها اين انديشه ها نه تنها مقاومت مي كند بلكه پيشرفت هم مي كند.

 وی گفت: دشمنان در اين زمان كه ترس از وجود این چنین تمدنی دارند، بهترين كار را این می دانند که با گسترش تفكرات سكولار، جهان اسلام را مشغول، منصرف و يا منحرف از مبارزه كنند و يا با ايجاد اختلاف در جهان اسلام، مانع پيشرفت آنان شوند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطر نشان كرد: دشمنان از اينكه قدرت جهان اسلام تجميع شود و در عین مبارزه به تمدن، پيشرفت و سازندگي هم روي بياورند و براي انسانها الگوي مردم سالاري ديني، اقتصاد و سياست را شكل دهند هراس دارند.

وي با بيان اينكه آن چيزي كه اين قدرت را ايجاد كرده است و بارها رهبر انقلاب و بنيان گذار جمهوري اسلامي هم به آن اشاره كرده اند پشتيباني و حضور مردم است، گفت: دشمنان همواره بر ايجاد اختلاف در بين اين ملت روي آورده اند. تنها راه مبارزه با دشمن هم اين است كه براي اين مردم خدمت كرد.

جلیلی با اشاره به وقوع زلزله در اين منطقه گفت: با همه تلخي هايي كه اين زلزله داشت ويژگي خوبي آن نزديك بودن قلب ها در كنار يكديگر بود كه وحدت و با هم بودن  را نشان داد و ما هم بايد در اين منطقه قبل از همه با همبستگي و وحدت مسائل را ببينيم و مرتفع كنيم.

دیدگاه شما