آخرین اخبار

5. دى 1396 - 9:08   |   کد مطلب: 297002
استاندار کرمانشاه با بیان روایتی از بیمارستان های دولتی تازه ساز که در زلزله تخریب شد، گفت: به رئیس جمهور هم گفتم مسببین قاتلند و باید اعدام شوند. میدیدم که مردم به خاطر نبودن بیمارستان چطور می میرند.

به گزارش هزار ماسوله، هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه به روزنامه شرق گفت:  پنج صبح روز زلزله رسیدم به بیمارستان اسلام‌آباد. دیدم تمام جنازه‌ها داخل حیاط است. به فرماندار گفتم: «چرا نمی‌برید داخل؟» گفت: «بیمارستان تخریب ‌شده». گفتم: «بیمارستانی که شش ماه پیش افتتاح کردید تخریب‌ شده؟» گفت: «بله». بیمارستانی که قرار بود برای ما محل یاری باشد باری شد روی دوش ما. حتی پرستارها جرات نمی‌کردند که بروند از آنجا دارو بیاورند. هر آن احتمال می‌دادند ریزش کند. ولی بخش قدیمی بیمارستان تخریب نشده بود، فقط بخش تازه‌ساز آن تخریب ‌شده بود. نماز خواندم و حرکت کردم سرپل ذهاب و دیدم بیمارستان آنجا بدتر از اینجا…

وی ادامه داد: پیمانکار، پیمانکار «گرید» یک بوده. ناظر هم داشته. نظر شخصی و نه تشکیلاتی من این است که هردوی اینها مقصرند، باید به اشد مجازات برسند چون در قتل آدم‌هایی که جلوی بیمارستان مردند شریک‌اند. همین‌ها را به آقای رئیس‌جمهوری هم گفتم. واقعا در قتل این آدم‌ها شریک‌اند. هیچ‌کس مثل من ناظر بر جان‌دادن آنها نبود.

بازوند گفت: من در سرپل ذهاب می‌دیدم که آدم‌ها به‌راحتی دارد می‌میرند و بیمارستانی نبود که به اینها سرویس بدهد. سازنده این بیمارستان که پیمانکارش بوده و ناظرینی که در کنترل‌نکردن فنی ساختمان خیانت کردند، در قتل آن آدم‌هایی که جلوی چشم من در بیمارستان مردند دخیل‌اند و قاتل‌اند. واقعا باید با آنها برخورد کرد. به نظر من باید این‌جور آدم‌ها را اعدام کرد. درنگ نکنند. اینها قاتل‌اند...

 شایعات روزهای زلزله کار عناصر ضد نظام بود/ حضرت عباسی سپاه بیشترین کمک را به اهل سنت کرد

بازوند با اشاره به شایعه سازی ها در روزهای زلزله گفت: دستور دادم که به خاطر عدم امکان تردد تریلی به روستاها، آب های معدنی را با نیسان ببرند. از این جا به جایی ها عکس گرفتند و گفتند دارند آبها را برای یمن! می فرستند! این شایعات کار عناصر معاندی بود که در منطقه حضور داشتند.

نماینده ارشد دولت در کرمانشاه تصریح کرد: گفتند کمکها را برای اهل سنت نمی فرستند! اصلا در آن شرایط که صدای ناله مردم را میشنیدی و میدیدی که دارند جان می دهند می شد که فکر کنی چه کسی شیعه است چه کسی سنی؟ حضرت عباسی سپاه بیشترین کمک را به اهل سنت کرد. 

وی گفت: ماجرای جشن تولد رئیس جمهور در شب زلزله هم اصلا صحت نداشت

دیدگاه شما