پربیننده ها

آخرین اخبار

5. آذر 1396 - 1:04   |   کد مطلب: 296887
امام جمعه پاوه در دیدار مسئولان و بسیجیان پاوه با ایشان، ضمن تبریک هفتۀ بسیج به‌تمامی بسیجیان و رأس همه فرماندهی کل قوا، بسیج و بسیجی را همواره خاری در چشم دشمنان دانستند و گفتند: بسیج از زمان تشکیل تاکنون خار چشم دشمنان بوده و از افتخار بسیج همین بس که حتی سران جبهۀ مخالف و دشمنان انقلاب اسلامی به دلیری آن اعتراف دارند.

به گزارش هزار ماسوله، حاج ماموستا ملا قادر قادری روز شنبه 04/آذر/96 در دیدار کارکنان و بسیجیان شهرستان پاوه، اعضای شورای تأمین و اعضای شورای اداری شهرستان که به مناسبت هفته بسیج در مسجد قباء انجام گرفت به تاریخچه تشکیل بسیج اشاره کردند و گفتند: در ۵ آذر سال ۱۳۵۸ و ۹ ماه پس از پیروزی انقلاب اسلامی بنیان‌گذار جمهوری اسلامی به جهت مقابله با توطئه‌های استکبار جهانی دستور تشکیل بسیج مستضعفین را صادر فرمود و چند روز بعد از تشکیل بسیج در کشور در شهر پاوه هم که مردمش از سابقین انقلاب هستند بسیج تشکیل شد.

 

امام‌جمعۀ پاوه در ادامه ضمن تبریک هفتۀ بسیج به‌تمامی بسیجیان و رأس همه فرماندهی کل قوا، بسیج و بسیجی را همواره خاری در چشم دشمنان دانستند و گفتند: بسیج از زمان تشکیل تاکنون خار چشم دشمنان بوده و از افتخار بسیج همین بس که حتی سران جبهۀ مخالف و دشمنان انقلاب اسلامی به دلیری آن اعتراف دارند.

 

وی سپس به آیه شریفۀ ۶۰ انفال «وَأَعِدُّوا لَهُمْ مَا اسْتَطَعْتُمْ مِنْ قُوَّةٍ» اشاره کردند و گفتند: مفسرین اسلامی در ذیل این آیه می‌فرمایند: تنوین ذیل «قُوَّةٍ» تنوین تنکیر است و معنای آن این است که ما باید هر قوتی اعم از گفتار، کردار، قلم، اسلحه و هر نوع عُده‌ای را که مفید و مؤثر باشد درراه حفظ امنیت و آرامش خود به‌کارگیریم.

 

 ماموستا قادری سپس تندروی را یکی از بلایای جامعه اسلامی دانستند و گفتند: داعش امروز از هر عصری عصبانی‌تر است زیرا از شهرهای عراق و سوریه رانده‌شده و در صحراها و دولت‌های دیگری مسکن گزیده است و فکرش همچنان وجود دارد و منطقه ما هم آسیب‌پذیر است.

 

وی با اشاره به اینکه نباید از تندروها غافل باشیم، افزودند: در صحرای سینا گروهی تندرو در لحظۀ نماز جمعه مسلمانان را به گلوله بستند که تا این لحظه منجر به کشته شدن ۲۳۵ نفر و زخمی شدن ۲۰۰ نفر گردیده است.

 

امام جمعه پاوه  تصریح کردند: در این راستا نیازمند بصیرت افزایی مردم هستیم و برای طی این طریق به نیروهای صادق نیازمندیم.

 

ایشان افزودند: امیدوارم همچنان که در ۴ دهه گذشته در مقابل توطئه‌ها صبر داشته و با بصیرت پیش رفته‌ایم در آینده هم صبر و بصیرت را پیشه خودسازیم.

 

ماموستا قادری در پایان لزوم دعوت از روحانیت برای حضور در برنامه‌های شهرستان را یادآور شدند و گفتند: روحانیت همواره تکیه‌گاه و مورداحترام و اعتماد مردم بوده و هست و وجود روحانیون اهل سنت در کنار مسئولین نشانه اعتماد نظام به آن‌ها است.

 

وی با انتقاد از بعضی برخوردها و کج‌سلیقگی‌ها، افزودند: می‌طلبد مقداری حکیمانه‌تر برخورد کنیم؛ همین روحانیون اهل سنت، هنوز گردوغبار روی سیمای مردان و زنان دشت ذهاب و ثلاث بود که به منطقه زلزله‌زده رسیدند و بر اموات آن‌ها نماز خواندند. آیا این کار برای پاوه و مسئولین نظام افتخار نیست؟

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان پاوه نیز گفت: در این هفته بیش از یکصد برنامه در بخش های مختلف فرهنگی، سیاسی و اقتصاد مقاومتی در گرامیداشت هفته بسیج برگزار شده و در حال برگزاری است.

 

سرهنگ سعید بهشتی راد افزود: ملت ایران در کمک رسانی و امداد به زلزله زدگان استان بسیج عمومی و عزم ملی را به معنی کامل کلمه به نمایش گذاشتند.

دیدگاه شما