پربیننده ها

آخرین اخبار

28. آبان 1396 - 1:02   |   کد مطلب: 296861
جمعی از مردم نوعدوست شهرستان پاوه در تداوم همدردی با زلزله زدگان، این بار برای در اختیار گذاشتن منازل خود برای اسکان زلزله زدگان اعلام آمادگی کردند.

به گزارش هزار ماسوله، به نقل از ایرنا، به دنبال سرد شدن هوا و اعلام بارندگی از سوی هواشناسی، دهها نفر از مردم پاوه با ارسال شماره تلفن همراه و آدرس برای در اختیار گذاشتن منازل خویش به زلزله زدگان اعلام آمادگی کردند تا باز هم نوعدوستی خویش را به منصه ظهور برسانند.
خانم گونا مستوفی که 2 طبقه از آپارتمان خود را آماده اسکان خانواده های زلزله زده کرده، هدف خود را از این اقدام اعلام همدردی و همراهی با هنموعان خود عنوان کرد و گفت: وقتی تعدادی از هموطنان گرفتار این مصیبت بزرگ شده اند وظیفه داریم با آنها همدردی کنیم.
وی گفت: همراهی و همدردی باید درعمل باشد و من هم برای عمل به این حرفم 2 طبقه از سه طبقه ساختمان خودم را با تمام امکانات آماده کرده ام تا در اختیار زلزله زدگان قرار دهم.
خانم مستوفی افزود: هر یک از این عزیزان تا زمانی که سرپناهی برای خود آماده می کنند، می توانند در ساختمان بنده اسکان پیدا کنند.
عبدالستار حسینی، نیز که یک طبقه منزل خود را با تمام امکانات آماده استفاده زلزله زدگان کرده گفت: زمانی که برای کمک رسانی به زلزله زدگان به منطقه سرپل ذهاب و ثلاث باباجانی رفتم و آن مصیبت و ویرانی و اوضاع مردم را دیدم بشدت متأثر شدم و به خود گفتم باید کاری بکنم.
وی افزود: برای ابراز همدردی با این عزیزان یک طبقه از منزل خود را در روستای خانقاه با تمام امکانات لازم برای زندگی آماده کرده ام و آماده هستم تا در اختیار هر خانواه زلزله زده ای که مایل باشد، قرار دهم.
تحسین بابائی نیز که در روستای دوریسان پاوه یک طبقه از منزل مسکونی خود را برای اسکان زلزله زدگان آماده کرده به خبرنگار ایرنا گفت: به هنگام کمک رسانی به زلزله زدگان منطقه با عمق فاجعه از نزدیک مواجه شدم و سختی آن مردم را در این اوضاع لمس کردم لذا تصمیم گرفتم برای حس نوعدوستی و انسانی خودم کاری انجام دهم.
شهرستان پاوه با بیش از 61 هزار نفر جمعیت در شمال غربی کرمانشاه قرار دارد.
زلزله 7.3 ریشتری 21 آبان در 11 کیلومتری بخش ازگله، 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب مرکز کرمانشاه رخ داد که تاکنون 437 کشته و 10 و 179 مصدوم داشته است.
این زلزله به هفت شهرستان و بیش از یک هزار روستای استان کرمانشاه خسارت وارده کرده است.
در این زلزله حدود 30 هزار واحد مسکونی به طور کامل تخریب و یا دچار خسارت کلی و جزئی شده است.

دیدگاه شما