آخرین اخبار

10. آبان 1396 - 13:29   |   کد مطلب: 296784
امام جمعه پاوه در دیدار جمعی از دانش آموزان نخبه بسیجی مدارس پاوه، گفت: ما به‌ عنوان داعیان تعلیم و تربیت باید افراد و بخصوص دانش آموزان را مهیای حرکت در دنیای پرتلاطم امروزی نماییم، چراکه اگر ما در این تحول هشیار و بصیر نباشیم دچار ضایعه و خسارت شده و مغلوب خواهیم شد.

به گزارش هزار ماسوله، حاج ماموستا ملا قادر قادری روز سه‌شنبه 9 آبان ماه 96 در نشستی با تعدادی از خواهران نخبه بسیجی که به مناسبت هفته بسیج دانش‌آموزی و با حضور رئیس و جمعی از مدیران آموزش‌وپرورش پاوه انجام گرفت ضمن گرامیداشت یاد و خاطره دانش‌آموزان شهید از شهدای هشتم آبان ۵۷ پاوه و همه دانش آموزان در روزهای انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی یادکردند و گفتند: آن دانش‌آموزان، هرچند پرورش‌یافتۀ نظام شاهنشاهی بودند در آن روزهای سخت علیه ظلم و بی‌عدالتی قیام کردند.

 

 وی افزودند: می‌طلبد دانش‌آموزان ما که پرورش‌یافته نظام جمهوری اسلامی هستند غیرت ملی و مذهبی خود را بیشتر حفظ کنند و اجازه ندهند رسانه‌های جمعی و فضاهای مجازی آنان را دچار مشکل کنند.

 

ماموستا قادری سپس به نقش تربیت در آموزش و پرورش اشاره کردند و گفتند: متأسفانه کار ما به‌جای تربیت فرزندان و دانش آموزان؛ بیشتر مراقبت است؛ در حالیکه به نظر بنده تربیت و آموزش افضل و مقدم بر مراقبت است زیرا فرزند ما ممکن است در آینده به مکان‌هایی ازجمله دانشگاه ورود کند که در آنجا مراقبتی وجود ندارد و اگر تربیت‌یافته نباشد خیلی زود به انحراف کشیده خواهد شد.

 

 امام‌جمعه پاوه افزودند: امروزه و در عصری که بنده و شما در آن هستیم تنها موعظه کافی نیست بلکه اولیای دانش آموزان و دبیران محترم در مدرسه باید زمانه شناس و افراد شناس باشند و بدانند چگونه صحبت کنند که برای نسل امروزی مفید و دارای فایده باشد.

 

 ماموستا قادری در ادامه سخنان خود به گذر از دنیای سنتی به دنیای مدرن اشاره کردند و گفتند: اگر ما به‌عنوان داعیان تعلیم و تربیت نتوانیم افراد را مهیای این راه و حرکت در دنیای پرتلاطم امروزی نماییم، مطمئناً دچار ضایعه و خسارت می‌شویم. ما چه بخواهیم و چه نخواهیم دنیا در حال تحول به دنیای مدرن است اگر ما در این تحول هشیار و بصیر نباشیم مغلوب خواهیم شد.

 

ایشان در پایان سخنان خود به توصیه‌های کارشناسان تربیتی برای سالم ماندن و سالم زیستن اشاره کردند و گفتند: کارشناسان تعلیم و تربیت معتقدند علم و دانش برای تسلط بر نیاز روز، داشتن روحیات عصر و زمانه، عقل و حکمت، تواضع و اعتدال مواردی هستند که با رعایت آن‌ها انسان و جامعه، از هر گزندی مصون خواهد ماند.

 

دیدگاه شما