آخرین اخبار

30. مهر 1396 - 21:25   |   کد مطلب: 296742
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پاوه گفت : ماموران یگان حفاظت محیط زیست در محدوده رودخانه سيروان، چند صیاد را که بر خلاف قوانین و مقررات سازمان حفاظت محیط زیست اقدام به صید غیر مجاز ماهی می نمودند دستگیر کردند.

به گزارش هزار ماسوله، رئيس اداره حفاظت محيط زيست شهرستان پاوه در گفتگويي با خبرنگار ما اظهار داشت: ماموران یگان حفاظت محیط زیست اين شهرستان حین گشت و کنترل و جلوگیری از شکار بی رویه و صید غیر مجاز در محدوده رودخانه سيروان، چند صیاد را که بر خلاف قوانین و مقررات سازمان حفاظت محیط زیست اقدام به صید غیر مجاز ماهی می نمودند دستگیر کردند.

 

محمد اخگر زاده افزود: از این افراد چندين قطعه ماهی رودخانه ای و چند قلاب ماهیگیری کشف و ضبط گردید .

 

وي گفت: رودخانه سيروان پاوه یکی از مهمترین رودهای استان است که علاوه بر اهمیت منبع آبی این رودخانه ، انواع ماهی های بومی در آن زیست می کنند.

 

وي ادامه داد: درست است كه دوران تخم گذاري ماهي ها در رودخانه در فصل بهار مي باشد و افراد مي توانند اكنون به صيد ماهي اقدام كنند، اما گشت و كنترل یگان حفاظت محیط زیست در حاشيه اين رودخانه در راستاي جلوگیری از شکار بی رویه ماهي ها توسط افراد بدون مجوز قانوني مي باشد.

 

وي تصريح كرد: اين افراد فاقد هرگونه مجوزي در صيد ماهي مي باشند كه گاها بيش از حد مجاز ، هم اقدام به صيد ماهي مي كنند.

 

وي در پايان گفت: كساني هم كه داراي مجوز قانوني مي باشند، با مراجعه به اين اداره جواز صيد ماهي را براي ماههاي كه دوران تخم گذاري نبوده، سه روز در هفته دريافت كرده اند.

دیدگاه شما