آخرین اخبار

19. شهريور 1396 - 9:45   |   کد مطلب: 296578
سرپرست جمعیت هلال احمر پاوه خبر داد
مرگ طبیعت‌گرد بر اثر سقوط از کوه شاهو در پاوه
سرپرست جمعیت هلال احمر پاوه از سقوط یک طبیعت‌گرد کرمانشاهی در ارتفاعات کوه شاهو در اين شهرستان خبر داد.

به گزارش هزار ماسوله، سرپرست جمعیت هلال احمر پاوه در توضیح این حادثه،به خبرنگار ما گفت: ساعت 17:30 دقیقه  روز گذشته با تماس شهروندان با شماره 115، سقوط یک شهروند از کوهستان شاهو در روستای شمشیر اطلاع داده شد.

 

وی با اشاره به اعزام اکیپ امدادی جمعیت هلال احمر پاوه به محل حادثه، تصریح کرد: اکیپ‌های جمعیت هلال احمر شهرستان بلافاصله به محل مورد نظر اعزام و با پیکر بی‌جان مرد 47 ساله روبرو شدند.

 

زیبایی ضمن تأئید مرگ طبیعت‌گرد کرمانشاهی، گفت‌: این طبیعت‌گرد 47 ساله کرمانشاهی به‌نام حجت‌الله کریمی به همراه خانواده برای دیدن منطقه کوهستانی شاهو در ارتفاعات روستای شمشیر در حین صعود به کوه به علت نداشتن تعادل و آشنا نبودن به اصول کوه‌پیمایی درهنگام عبور از صخره و ارتفاعات سقوط می‌کند و به دلیل شدت جراحات وارده جان خود را از دست می‌دهد.

 

این مسؤول افزود‌: جسد این طبیعت‌گرد با همکاری فوریت‌های پزشکی‌، نیروهای بسیجی حاضر در منطقه و اکیپ امدادی جمعیت هلال احمر پاوه به پایین کوه انتقال و با آمبولانس اورژانس به بیمارستان قدس پاوه منتقل شد.

 

زیبایی با بیان اینکه کوهستان شاهو از سلسله کوه‌های زاگرس شمالی و دومین قله بلند استان کرمانشا در غرب ایران و شمال شرقی شهرستان پاوه است، اضافه کرد: عبور از این کوهستان مهارت حرفه‌ای و دقت بسیار در هنگام عبور می‌خواهد و برای کسانی که برای نخستین‌بار از این منطقه عبور می‌کنند، گردش و کوهنوردی مشکل است.

دیدگاه شما