پربیننده ها

آخرین اخبار

7. مرداد 1396 - 18:54   |   کد مطلب: 296387
حاج ماموستا ملا قادر قادری امام جمعه پاوه که به منظور شرکت و سخنرانی در همایش " مسلمانان و مقابله با تروریسم و افراطی گرایی " به کشور برزیل سفر کرده اند، برای ادای فریضه نماز جمعه در "مسجد البرازیل" سائوپائولو که قدیمی ­ترین مسجد آمریکای جنوبی است، حاضر شدند.

به گزارش هزار ماسوله، به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام‌جمعه پاوه؛ حاج ماموستا ملا قادر قادری که بمنظور شرکت و سخنرانی در همایش اسلامی " مسلمانان و مقابله با تروریسم و افراطی گرایی " در شهر "سائوپائولو" برزیل به سر می برند، شامگاه امروز جمعه ( 5 مرداد 96 ) ساعت 20:30 دقیقه به وقت تهران، برای ادای فریضه نماز جمعه در "مسجد البرازیل" سائوپائولو که قدیمی­ ترین مسجد آمریکای جنوبی است، حاضر شدند.

ماموستا قادری پیش از شروع نماز جمعه با حضور در منزل شیخ عبدالحمید متولی امام جمعه این مسجد با ایشان دیدار و گفتگو کردند.

 وی پس از این دیدار به همراه جمعی از اعضای مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در نماز جمعه مسجد " البرازیل"  شرکت کردند.

 شیخ عبدالحمید متولی خطیب جمعه مسجد برازیل، خطبه های نماز جمعه را به بحث قدس اختصاص داده و در پایان سخنانشان از حضور ماموستا قادری امام جمعه پاوه و سفیر فلسطین در برزیل که سخنران پیش از خطبه های نماز بودند تقدیر کرد.

گفتنی است "مسجد البرازیل" قدیمی‌ترین مسجد آمریکای جنوبی است که حدود ۹۰ سال پیش در شهر « سائوپائولو» برزیل ساخته شده است. بعد از این مسجد بیش از صد مسجد دیگر در برزیل ساخته شده و مرکز عبادت مسلمانان این منطقه هستند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاه شما