آخرین اخبار

9. اسفند 1395 - 13:12   |   کد مطلب: 295786
شهاب نادري نماينده دهمين دوره مجلس شوراي اسلامي و هادی محمودی حسابرس ارشد در سازمان حسابرسی کشور و مدرس دروس حسابرسي و حسابداری و مدیریت مالی دانشگاه هاي تهران کتاب مشترك خود را تحت عنوان "اصول حسابرسي" منتشر کردند.

به گزارش هزار ماسوله، شهاب نادري  نماينده دهمين دوره مجلس شوراي اسلامي  و  هادی محمودی  حسابرس ارشد  در سازمان حسابرسی کشور  و مدرس دروس حسابرسي و  حسابداری و مدیریت مالی  دانشگاه هاي تهران  کتاب مشترك  خود را تحت عنوان   "اصول حسابرسي" منتشر کردند.

 

 

 

هادي محمودي  اظهار داشت كه سرمایه‌گذاران، بانك‌ها و موسسات اعتباری برای اعطای وام و اعتبار  و  دولت‌ها برای مقاصد سیاسی، اخذ مالیات و...، نیازمند  گزارش‌های حسابرسي و بازرسي  هستند كه به درستي نشان دهنده وضعيت مالي يك واحد تجاري باشند.

 

شهاب نادري  با بيان اينكه نقش و جایگاه حسابرسی در كشور از ویژگی و برجستگی خاص برخوردار است  و  وزارت امور اقتصادی و دارایی نیز در مقام راهبرد سیاست‌های اقتصادی و مالی كشور به منظور اعمال مدیریت اقتصادی  و نظارت بر تخصیص بهینه منابع نیازمند اعتبار آمار و ارقام ارایه شده توسط بنگاه‌های اقتصادی از یك سو  و  حساب كشی و حساب‌دهی مدیران از سوی دیگر است؛ اظهار داشتند كه  با توجه به تحولات و تغییرات ایجاد شده در ساختار و مناسبات و ارتباطات تجاری و تغییر شكل و محتوای حقوقی آن لازم است قوانین و مقررات مرتبط با  مسایل مالی- محاسباتی كشور به طور بنیادی مورد اصلاح قرار گیرد و  در این ارتباط به ویژه  قانون تجارت،  قانون محاسبات عمومی   نیازمند  اصلاحات و تجدید نظر  جدی است.

 

 

هادي محمودي ادامه داد كه لایحه پولشویی و نقش حسابرسان  در مبارزه با پولشویی و همچنین جایگاه حسابرسان  در مدار مبارزه با فساد مالی به عنوان وظایف نوین حسابرسان كه مستلزم گزارشگری خاص هستند  نیازمند  بازنگری در نقش و مسوولیت حسابرسان  است.

 

هادي محمودي اظهار داشت كه  تغییرات شگرف تكنولوژی و IT و گسترش تجارت الكترونیكی كاربرد روشهاي  سنتی حسابرسي  را بسیار محدود كرده است و طبیعی است كه با روی‌آوری به فناوری و  IT  لزوم بازنگری در استانداردهای حسابرسی منطبق با  این حوزه نیز ضرورت خواهد یافت  زیرا حوزه ی تجارت الكترونیك  فارغ از پیشرفت شگرف آن، دارای دوز و كلك‌های خاصی است كه تیزهوشی و توانمندی ویژه‌ای را  از حسابرسان  می‌طلبد.

 

 

موئلفين ادامه دادند كه در تألیف این کتاب اهداف دوگانه ای به شرح زیر مدنظر بوده است:

نخست تهیه و تدوین متن فراگیری از موضوع های درس اصول حسابرسی،  شامل  سرفصل های مصوب وزارت علوم و تحقیقات و فناوری  به منظور فراهم کردن امکان دستیاب ی استادان فاضل حسابرسی نظری، کاربردی و حرفه ای فردای كشور  .

 

دوم تبیین اصول ؛  شیوه ها و راهکارهای عملی برای انجام حسابرسی بهینه تر و کاربردی تر برای حسابرسان  و همچنین ارائه راهکارها به صورت منسجم و قابل فهم برای استفاده مدیران شرکتها و کارخانه های تولیدی ؛  به نحوی که بتوانند فنون کاربردی این دانش را درجهت جلوگيري از بروز تقلب و اشتباه  مورد استفاده قرار  دهند .

 

این کتاب حاصل زحمات چندین سال تدریس حسابرسی در دانشگاه های  تهران توسط موئلفين و  همچنین تجربیات گردآوردی شده موئلفين در نتیجه انجام حسابرسی مالي و مالياتي چندین شرکت مختلف میباشد .

 

علاقه مندان جهت تهيه كتاب ميتوانند با انتشارات سخن وران  با اين دو  شماره تماس بگيرند :

 

02166979402  و  02166979300

 

گوشه اي از سوابق علمي و حرفه اي موئلفين:

 

هادی محمودی                                                                              شهاب نادری

 

حسابرس ارشد  در سازمان حسابرسي كشور                    نماينده دوره دهم مجلس شورای اسلامی

كارشناسي ارشد  رشته حسابداري                               کارشناس ارشد مالی و مالیاتی

مدرس دروس دروس حسابرسي و حسابداري                   کارشناس ارشد مدیریت صنعتی

و مديريت مالي دانشگاه هاي تهران                             دکترای مدیریت صنعتی

                                                                  مدرس دانشگاه             

                                                                 علمی ترین مدیر سال ومدیر برتر

                                                                دارنده گواهی مدیریت بحران از دانشگاه خواجه نصیر تهران

                                                                مدیریت تکنولوژی از دانشگاه علامه طباطبایی تهران

                                                                مدیریت استراتژیک از دانشگاه صنعتی امیر کبیر   

 

دیدگاه شما