پربیننده ها

آخرین اخبار

16. دى 1395 - 15:19   |   کد مطلب: 295523
نماینده مردم پاوه و اورامانات به همراه جمعی از مدیران وزارت نیرو و مدیران کل استان از پروژه های آبی در دست اقدام شهرستان پاوه بازید کرد.

به گزارش هزار ماسوله، نماینده مردم پاوه و اورامانات به همراه جمعی از مدیران وزارت نیرو و مدیران کل استان از سد داریان و پروژه آبرسانی آب هانی کوان به پاوه بازید کرد.

 

در این بازدید، نماینده اورامانات به خبرنگار ما گفت: با بازدیدی که از سد داریان و پروژه آبرسانی آب هانی کوان به پاوه، به همراه مسئولین وزارت نیرو به عمل آمد، مرتفع نمودن مشکلات این شهرستان مد نظر بوده است.

 

شهاب نادری گفت: انتقال آب هانی کوان به پاوه اکنون با پیشرفت فیزیکی 72 درصدی همراه است و برای اتمام و بهره برداری این پروژه نیاز به 23 میلیارد تومان خواهد بود که طی صورتجلسه ای مشکل این پروژه به اطلاع وزیر خواهد رسید.

 

وی ادامه داد: مشکل فاضلاب بخش ها و روستاها از مشکلات دیگر شهرستان پاوه می باشد که با پیگیری این مدیران، قول مساعد در رفع این مشکلات را داده اند.

 

وی در پایان گفت: پیرو پیگیری های مجدد در این زمینه نیز بنده، تمام تلاش خود را در جهت مرتفع نمودن مشکلات منطقه به کار خواهم گرفت.

 

در بازدید از پروژه آبرسانی آب هانی کوان به پاوه نیزمدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه نیز اظهار کرد: پروژه آب رسانی آب هانی کوان ، طرح تامین آب شرب شهر پاوه به صورت بلند مدت می باشد، که آب چشمه هانی کوان نیز وابسته به میزان بارندگی بارش برف و باران می باشد.

 

کیاست امیریان با بیان اینکه در این راستا سالهایی را که بارش نداریم، با مشکل کم آبی مواجه خواهیم شد افزود: بر همین اساس مطالعات طرح بلند مدت تامین آب شرب پاوه کلید خورد و در پایان سال 1391 اصلاح گردید و پروژه به همین شکل از چشمه ای با دبی 600 لیتر در ثانیه پمپاژ و پس از 4 ایستگاه پس از بره برداری به منبع 5 هزار لیتری آب در سراب هولی خواهد رسید.

 

وی ادامه داد: پس از بهره برداری ، ما 160 لیتر در ثانیه آب را با اختلاف 600 متر پمپاژ خواهیم کرد که ان شاالله آب شرب شهر پاوه و روستاهای نزدیک همچون دوریسان تامین خواهد شد.

 

وی خاطر نشان ساخت: پروژه با اعتبارات کمی آغاز به کار کرد و در دو سال اخیر هم سالانه 8 میلیارد تومان برای آن اختصاص یافت که در سال جاری تاکنون هم نقدینگی را دریافت نکرده ایم اما اقدام خوبی از محل اسناد خزانه یک میلیارد و 800 میلیون تومان و اوراق مشارکت برای این پروژه در نظر گرفته شده است.

 

امیریان گفت: امیدواریم اعتبار امسال نیز نقدینگی شده و اسناد خزانه وارد بورس شده و ان شاالله در سال آینده نقدینگی با 15 میلیارد از ابتدای سال دریافت شود.

 

وی گفت: اکنون پیشرفت فیزیکی این طرح 72 درصد است که کار اصلی آن احداث تصفیه خانه در مسیر پروژه آبرسانی است که به طول انجامیده است.

 

وی در پاسخ به سوال نماینده اورامانات مبنی بر اتمام این طرح تا چه مدت به طول می انجامد گفت: اگر امسال نقدینگی سال جاری را به طور کامل پرداخت کنند، سال آینده این پروژه به بهره برداری می رسد.

 

وی در پایان گفت: برای در مدار قرار گرفتن آب شرب آب هانی کوان اکنون نیاز به 23 میلیارد تومان می باشد که برای کارهای تکمیلی آن، نیاز به مبلغ بیشتری از این مقدار خواهد بود.

 

گفتنی است پس از اتمام بازدید از سد داریان و طرح آبرسانی آب هانی کوان به پاوه، نشستی نیز در سالن جلسات فرمانداری پاوه با حضور امام جمعه پاوه و برخی از مسئولین شورای اداری برگزار شد که متعاقبا انتشار داده می شود.

 

شایان ذکر است در این بازدید نیز مهندس محمدرضا گلزاری مدیرکل شبکه آبیاری كشور، مهندس جعفر زیرایی مشاور ارشد مدیر عامل در امور مجلس، مهندس صادقی معاون نظارت و بهره بردای شركت توانير، مهندس امیر حسین رقیمی مدیر کل برنامه ریزی و بودجه و مجری طرحهای آبرسانی روستایی سازمان آب و فاضلاب كشور، كياست اميريان مديرعامل آب منطقه اي استان، مهندس شهبازي مديرعامل آبفاي روستايي استان، مهندس تخت شاهي مديرعامل آبفا شهري و مهندس مرادي مجد مديرعامل برق استان حضور داشتند.

 

دیدگاه شما