استقبال از مهمانان نوروزی با نان و دوغ محلی در باینگان

سرویس: فرهنگ و هنرکد خبر: 294097|22:34 - 1395/01/02
نسخه چاپی
استقبال از مهمانان نوروزی با نان و دوغ محلی در باینگان
گروه نیک اندیشان باینگان ،با برپایی سیاه چادرها وغرفه های فروش محصولات با پذیرایی از گردشگران در آغاز سال نو از مسافران وگردشگران نوروزی استقبال می کنند.

به گزارشهزار ماسوله، با ورود به باینگان و مشاهده مناطق بکر و زیبای آن که چشم هر بیننده ای را به طبیعت سرسبز و رودخانه های پرآبی چون" سپیاو" به خیره وا می دارد، استقبال مردم آن نیز و شناساندن مناطق ان به مسافران ، اشتیاق دیدن آن مناظر برای گردشگران دوچندان خواهد شد.

 

گروه نیک اندیشان باینگان ،با برپایی سیاه چادرها وغرفه های فروش محصولات با پذیرایی از گردشگران در آغاز سال نو از مسافران وگردشگران نوروزی استقبال می کنند.

 

مسئول برپایی استقبال از مسافران نوروزی بخش باینگان در گفتگویی با خبرنگار ما با بیان اینکه فرهنگ کوردی در دیگر مناطق در حال تقویت و حفظ شدن است اظهار داشت: با رایزنی های به عمل امده از چگونگی نابودی و کمرنگ شدن فرهنگ منطقه توسط مردم باینگان، برآن شدیم که گروهی به عنوان حافظ این فرهنگ تشکیل و به زنده نگه داشتن آن همت بگمارند.

 

آقای رستم زاده افزود: در پی آن ، گروه تحت عنوان "گروه نیک اندیشان باینگان" در اول بهمن ماه با اهداف خاصی که شامل افراد تحصیلکرده و غیر تحصیلکرده بدون هیچ تمایزی در بین اعضای گروه می شود، تشکیل گردید.

 

وی گفت: بر این اساس و با آغاز سال نو، تصمیم این گروه با کار خیرخواهانه آغاز و استقبال از مهمانان نوروزی را از اهداف اولیه خود در جذب گردشگر که در شان منطقه اورامانات باشد، تعیین نمود.

 

وی ادامه داد: فراهم نمودن اوقات فراغتی مناسب برای جوانان و گسترش اهداف گردشگری این منطقه در سالهای اتی از دیگر اهداف این گروه خواهد بود.

 

وی با اظهار گلایه از مسئولان گردشگری در منطقه تصریح کرد: متاسفانه با وجود آنکه مناطق دیدنی باینگان ، بکر و دست نخورده و برای مردم و هم وطنان شناخته شده نیست،اسم باینگان تنها بر روی نقشه تداعی می شود و به ذکر مناطق دیدنی این منطقه پرداخته نمی شود.

 

وی افزود:این درحالی است که منطقه بوزین و مرخیل که مناطقی حفاظت شده هستند، چهارمین منطقه ای است که در کل کشور با وجود حیواناتی نادری چون گوزن شوکا ثبت شده است.

 

وی جذب گردشگران داخلی و خارجی را با شناسایی مناطق دیدنی و بکر باینگان را از دیگر اهداف تشکیل این گروه بیان کرد.

 

رستم زاده با بیان اینکه با آغاز فعالیت های این گروه ،سیاه چادرها و غرفه هایی در استقبال از مهمانان نوروزی برپا شده است خاطر نشان ساخت: هزینه این طرح را مردم باینگان متقبل شده اند و درآمد آن نیز در وهله اول صرف امور خیریه و در وهله دوم ، صرف عمرانات این منطقه می شود.

 

وی ضمن تشکر از مردم و شورای شهر باینگان در همکاری های به عمل آمده در برپایی این طرح اظهار کرد: در سطح باینگان دو غرفه که شامل انواع نان های محلی کلانه، خپکه(پشیه)، گزنکه(شلکینه) و با نان و دوغ محلی و همجنین محصولات صنایع دستی این منطقه که خاصتا محصولات گروه ئاتورگه شامل کیف و کفش می باشد و همچنین یک کتاب بلایای طبیعی مولف سعدی قادری در جهت برگزاری یک مسابقه کتابخوانی برای اولین بار در استان کرمانشاه، در بحث آمادگی با بلایای طبیعی را در این غرفه معرض دید عموم قرار خواهیم داد.

 

یکی از ساکنین باینگان نیز در گفتگویی اظهار داشت: مردم این منطقه آمادگی لازم را در جهت ارائه خدمات به هموطنان دارد.

 

شاهین نویدی افزود: در این راستا ما برای شناسایی مناطق بکر و زیبا ، اقدام به تهیه بروشورهایی که شرح مختصری از مکانهای دیدنی را در ان دارد، تحویل مسافران خواهیم داد.

 

گفتنی است که موسیقی های سیاوچمانه و هوره نیز در این غرفه ها در دومین روز از تعطیلات نوروز اجرا گردید.

 

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد