نگاهی به یادمان شهدای پاوه/مکان زیارتی در این شهرستان

سرویس: صرفا جهت اطلاعکد خبر: 294065|23:51 - 1394/12/23
نسخه چاپی
نگاهی به یادمان شهدای پاوه/مکان زیارتی در این شهرستان
یادمان شهداي شهرستان پاوه در تمام ایام سال راهيان نور را از سراسر کشور برای دیدن آن و آشنایی با رشادت های شهدا به اين شهرستان می کشاند.

به گزارشهزار ماسوله، یادمان شهداي شهرستان پاوه در تمام ایام سال راهيان نور را از سراسر کشور برای دیدن آن و آشنایی با رشادت های شهدا به اين شهرستان می کشاند.

 

در محاصره شهر پاوه در مرداد 58 به وسیله نیروهای ضدانقلاب ، تعدادی از مدافعان مجروح بومی و غیربومی شهر در بیمارستان پاوه بستری شدند که نیروهای ضدانقلاب پس از درگیری نابرابر، مجروحان را از بیمارستان خارج و همگی را در محوطه بیمارستان، قتل عام می کنند.

 

پس از این واقعه و رسیدن نیروهای آزادیبخش و شکست حصر پاوه، شهدای بومی را در قبرستان محلی  و ۹ نفر رزمنده غیر بومی را در این محل  به خاک می سپارند.

 

اکنون پس از گذشت 37 سال از وقوع انقلاب ، این یادمان مکانی برای بازدید راهیان نور از سراسر کشور جهت آشنایی با ایثارگری های آن شهدا شده است.

 

فرمانده سپاه ناحیه پاوه در این باره در گفتگویی اظهار داشت: همه روزه مسافران و گردشگران و کاروان  راهیان نور از سرتاسر ایران به ديدن این محل تاریخی شهداء می آیند.

 

سرهنگ بهشتی راد افزود: شهرستان پاوه در طول هشت سال دفاع مقدس شاهد مجاهدت ها و فداکاری های مردم آن بوده است.

 

وی گفت: به طور ميانگين بيش از 60 هزار نفر هرساله به صورت كاروان راهيان نور به اين شهرستان مي آيند.

 

وی ادامه داد: اکنون نیز در کنار این یادمان سالن و ایستگاهی برای توقف این راهیان نور اماده است که همه روزه شمار زیادی از آنان در سفر یک روزه خود در این مکان توقف می کنند.

 

وی تصریح کرد: امسال نیز فضاسازی ها و خدمات رفاهی خاصی را در محوطه ورودی آن در نظر گرفته ایم که اکنون در حال انجام است.

 

مسئول یادمان شهدای پاوه نیز گفت: همه روز خدمات رفاهی را برای این راهاین نور که از سراسر کشور به این شهرستان عزیمت نموده اند ارائه می دهیم.

 

وی افزود: این مکان جزء مکانهای تاریخی شهدا در شهرستان پاوه محسوبئ می شود.

 

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد