روستای زردویی به عنوان اولین روستای بدون بیکار کشور معرفی می شود

سرویس: اجتماعیکد خبر: 293563|22:03 - 1394/08/30
نسخه چاپی
روستای زردویی به عنوان اولین روستای بدون بیکار کشور معرفی می شود
فرماندار پاوه گفت: امسال روستای زردویی از توابع بخش باینگان شهرستان پاوه به عنوان روستای بدون بیکار کشور معرفی می شود.

به گزارشهزار ماسوله، به نقل از ایرنا پرویز ایده پور روز شنبه به هنگام افتتاح دوره های آموزشی فنی و حرفه ای در روستای زردویی برگزار شد افزود: حدود 280 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای 15 طرح در زمینه های صنایع دستی، گردشگری، تولیدی، کشاورزی و باغداری در روستای زردویی در کمیته اشتغال استان کرمانشاه اختصاص یافته است.
وی اظهار کرد: مردم روستای زردویی با شرکت در دوره های آموزشی فنی و حرفه ای که متناسب با طرحهای مصوب این روستا که در محل روستا دایر شده؛ آن ها را به روش علمی و نوین اجرایی خواهند کرد.
ایده پور تصریح کرد: امیدواریم با پایان دوره های آموزشی و آغاز اجرای این 15 طرح تا پایان سال جاری بتوانیم روستای زردویی را به عنوان اولین روستای بدون بیکار کشور معرفی کنیم.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاه هم گفت: یکی از سیاستهای این سازمان و همچنین دولت تدبیر و امید بحث توانمند سازی روستاهاست که ما هم در این راستا برنامه های خاصی را ارائه داده ایم.
داوود ناصری امید افزود: با تحقق این برنامه ها شاهد اقدامات خوب و جهش بزرگی در بحث آموزش به منظور توانمند سازی و ایجاد شغل پایدار در روستاها خواهیم بود وهم اکنون نیز در حال اجرایی کردن وظایفی هستیم که به ما واگذار شده است.
مدیرکل مرکز آموزش فنی و حرفه ای کرمانشاه افزود: جوانان روستای زردویی با تدوین برنامه های بسیار خوبی ما را برآن داشتند تا نسبت به ایجاد مرکز آموزش فنی و حرفه ای این روستا اقدام کنیم که هم اکنون با هفت کارگاه مشغول فعالیت و آموزش است.
ناصری افزود: در آینده نزدیک هفت کارگاه دیگر را با توجه به اشتیاق مردم این روستا دایر خواهیم کرد و این برای اولین بار در استان کرمانشاه است که مرکز آموزش فنی و حرفه ای در روستا راه اندازی می شود.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید استان کرمانشاه هم گفت: برنامه ما در سال جاری پیگیری و کمک به واحدهای روستایی استان است اما روستای زردویی که یک روستای پیشرو در زمینه اشتغال است ما قصد داریم که این روستا را به عنوان پایلوت در استان و کل کشور معرفی کنیم.
خاکسار افزود: یکی از اهداف ما در این موضوع این است که اولین روستای بدون بیکار کشور را معرفی کنیم که امیدواریم با همکاری فرمانداری که همواره پیگیر رفع مشکلات مردم این شهرستان است و همچنین مساعدت فنی و حرفه ای و میراث فرهنگی و دیگر ادارات و سازمانهای ذیربط بتوانیم به این مهم دست پیدا کنیم.
وی افزود: این صندوق تاکنون بیش از هفت میلیارد و 500 میلیون ریال به شرکت ئاتورگه روستای زردویی تسهیلات پرداخت کرده است که این روال ادامه دارد و در کراحل بعدی پرداختی هایی بیشتری خواهیم داشت.
خاکسار تصریح کرد: شهرستان پاوه با جذب حدود 80 درصد اعتبارات صندوق در بین شهرستانهای استان رتبه اول را داراست.
مدیر شرکت ئاتورگه زردویی هم هدف از تأسیس این شرکت را ایجاد اولین روستای بدون بیکار در کشورعنوان کرد و گفت: تاکنون 300 خانوار عضو شرکت شده اند که امیدواریم با کلاس های آموزشی که در سطح روستا دایر کرده ایم و برنامه های خاصی که تدوین نموده ایم به هدف خود برسیم.
فریبرز عزیزی با بیان اینکه مسئولان همه پای کار هستند و به خوبی حمایت و همراهی می کنند اظهار امیدواری کرد با اتمام دوره های آموزشی اعضای شرکت و اجرای طرحها در نوروز امسال جشن نوروز و روستای فاقد بیکار را در روستای زردویی شهرستان پاوه برگزار کنیم.
روستای زردویی با بیش از 400 خانوار در 30 کیلومتری شهر باینگان و 65 کیلومتری شهر پاوه واقع شده است.
 

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد