دکتر منوچری:

خسارت سیل باید قبل از فصل سرما به مردم پرداخت شود

سرویس: اجتماعیکد خبر: 293532|15:18 - 1394/08/23
نسخه چاپی
خسارت سیل باید قبل از فصل سرما به مردم پرداخت شود
نماینده پاوه و اورامانات گفت: قبل از شروع سرمای شدید باید خسارت سیل به افرادی که خانه‌هایشان خراب شده پرداخت شود.

به گزارشهزار ماسوله، نعمت الله منوچهری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه کرمانشاه، از عملکرد ستاد بحران در سیل اخیر انتقاد کرد و افزود: با وجود اینکه در خصوص وقوع سیل هشدار داده شده بود، اما هیچ اقدام پیشگیرانه خاصی برای کاهش خسارات انجام نشد.


وی با بیان اینکه در جریان سیل هم عکس‌العمل‌ها برای کاهش خسارات کند بود، عنوان کرد: باید اقداماتی برای جلوگیری از خسارات جانی و کاهش تلفات مالی انجام می‌شد.

نماینده پاوه و اورامانات خاطرنشان کرد: عملکرد کند باعث شد کار از کار بگذرد و حالا باید این همه خرابی که خسارت میلیاردی به بار آورده، ترمیم شود.

منوچهری با اشاره به اینکه در این سیل خانه‌های مردم، باغات، زمین‌های کشاورزی و حتی راه‌ها و تاسیسات آسیب زیادی دیدند، افزود: مهمترین بخشی که باید سریع‌تر جبران شود خسارت به خانه‌های مسکونی مردم است.

وی ادامه داد: در فصل سرما قرار داریم و  قبل از اینکه سرما شدیدتر شود و دوباره بارش داشته باشیم باید خسارت خانه‌های مردم پرداخت شود.

به گفته این نماینده مجلس، در چنین مواقعی افرادی که ضعیف هستند و شرایط خانه‌هایشان چندان مناسب نبوده بیشتر آسیب می‌بینند و باید پرداخت خسارت به آنها در اولویت باشد.

منوچهری تصریح کرد: اگر دولت خسارت را به مردم پرداخت نکند مردم باید با اینهمه خسارت چکار کنند.

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه با اشاره به آسیب دیدن باغات و زمین‌های زراعی مردم، تاکید کرد: اگرچه بخشی از محصولات کشاورزی و باغی بیمه بودند، اما بیمه خسارت چندانی به مردم نمی‌دهد.

وی از دولت و سازمان مدیریت بحران کشور خواست هرچه زودتر خسارت سیل اخیر برآورد و جبران شود تا مردم بیش از این آسیب نبینند.

نماینده پاوه و اورامانات با بیان اینکه از خسارت 200 میلیاردی سیل استان کرمانشاه سهم قابل توجهی مربوط به منطقه اورامانات بوده، خواستار توجه ویژه به این منطقه شد.

منوچهری از پیگیری مجمع نمایندگان استان برای پرداخت خسارت سیل به مردم هم خبر داد.

 

 

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد