نفس کشیدن درهوای پاکم آرزوست…/نامه ی ساکنان همجواررودخانه ی خانقاه به مسئولین بهداشت شهرستان پاوه

سرویس: اجتماعیکد خبر: 293034|22:22 - 1394/05/18
نسخه چاپی
نفس کشیدن درهوای پاکم آرزوست…/نامه ی ساکنان همجواررودخانه ی خانقاه به مسئولین بهداشت شهرستان پاوه
ما ساکنین رودخانه ای که از روستایمان خانقاه عبور می کند هستیم رودخانه به خاطر بی آبی خشک شده و متاسفانه تنها چیزی که از آن عبور می کند فاضلاب روستا می باشد.

به گزارشهزار ماسوله، به نقل از تارنماي روستاي خانقاه ما ساکنین رودخانه ای که از روستایمان خانقاه عبور می کند هستیم رودخانه به خاطر بی آبی خشک شده و متاسفانه تنها چیزی که از آن عبور می کند فاضلاب روستا می باشد. روباز بودن این فاضلاب شرایط بسیار خطرناکی را از لحاظ بهداشتی برای ما ایجاد نموده به نحوی که سلامتمان در خطر است .

مشهودترین تاثیر این فاضلابها تعفن و بوی بد آن است که واقعا زندگی را برای ما تلخ نموده در این فصل گرما نمی توانیم پنجره را باز کنیم و یا حتی کولر را روشن کنیم چون با باز کردن پنجره و یا روشن کردن کولر بدترین بوی دنیا وارد فضای منزلهایمان می شود. این رودخانه الان مثل یک جنگل شده و مامنی برای انواع حشرات و خزندگان خطرناک شده به گونه ای که چندین بار همسایگان از مشاهده مار در آن صحبت کرده اند. راهی برایمان نمانده یا باید این شرایط را تحمل کنیم و یا اقدام به فروش خانه و رفتن به محلی دیگر نماییم همانند خانوارهایی که سالیان پیش ناگزیر به این کار شده اند . برای حل این مساله تاکنون به ادارات مختلف مراجعه نموده ایم هم در این دولت و مجلس و هم در دولت و مجلس قبلی مسئولان زیادی اعم از بخشدار، رئیس بهداشت و حتی استاندار سابق و نمایندگان سابق و کنونی وضعیت را از نزدیک مشاهده نموده اند و به حاد بودن شرایط اذعان نمودند. با اینکه شرایط بسیار حاد است ولی تنها جواب آنها نبودن بودجه برای حل آن بوده است چنانچه پیداست این جواب جوابی قانع کننده نمی تواند باشد . زیرا مساله جان و سلامتی شهروندان است. همیشه شعار اینست که پیشگیری بهتر از در مان است ولی تا زمانی که شهروندی بیمار نشود اقدامی صورت نمی گیرد . این شرایط شایسته روستای خانقاه که یک روستای هدف گردشگریست نیست خاضعانه از مسئولان محترم و ادارات مربوطه ، بخشداری ،بهداشت،محیط زیست ،گردشگری و ….. خواهشمندیم که برای حل این معضل اقدامی فوری بنمایند.


با تشکر
ساکنان همجوار رودخانه خانقاه

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد