حضور گسترده مردم پاوه در مساجد

سرویس: دین و مذهبکد خبر: 292925|23:08 - 1394/04/20
نسخه چاپی
حضور گسترده مردم پاوه در مساجد
یکی از سنت های مردم متدین شهرستان پاوه در ماه مبارک رمضان حضور پرشور و منسجم در مساجد و اقامه نماز تراویح است.

به گزارشهزار ماسوله، امام جمعه پاوه روز شنبه در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: امسال با توجه به وضعیت معیشتی مردم و هیاهوی داعش و مسائل آن طرف مرزهای کشورمان یک مقدار واهمه داشتیم که مردم از رمضان استقبال نکنند اما شکر خدا استقبال از رمضان به ویژه توسط جوانان در مساجد بیش از سال های گذشته بوده است.

ماموستا ملا قادر قادری افزود: مساجد پاوه از ابتدای رمضان میزبان خیل جمعیت جوان و نمازگزار و روزه دار بوده اند که با برپایی نماز تراویح، تلاوت قرآن و گوش دادن به توصیه ها و وصایای علما و همچنین طلب استغفار و آمرزش شب ها را زنده نگه داشته اند.

وی اظهار کرد: در لیالی قدر حضور مردم در مساجد بیشتر است و با اجرای برنامه های فرهنگی و دینی، شب زنده داری روزداران تا هنگام سحری ادامه دارد.

امام جمعه پاوه از رعایت روزه داری در سطح شهر و روستاها و ادارات این شهرستان قدردانی کرد و گفت: رعایت روزداره داری موجب رضایت مندی است که از این بابت از مردم و آنهایی که روزه هم نبودند به دلایل متعدد رعایت حال روز داران را کردند قدردانی می کنیم.

وی از حضور پرشور خانم ها در مساجد گفت و اظهار داشت: به جز چند مسجد که محلی برای حضور خانم ها ندارند تقریبا در تمام مساجد شهر خانم ها در نمازهای تراویح شرکت گسترده و پرشوری داشته و دارند.

شهرستان پاوه با بیش از 59 هزار نفر جمعیت دارای 88 مسجد است و شهر پاوه با 25 هزار نفر جمعیت 22 مسجد دارد.

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد