وجود ترافیک سنگین در خیابان ارشاد اسلامی پاوه/ لزوم یک طرفه نمودن این خیابان

کد خبر: 292854|02:35 - 1394/04/04
نسخه چاپی
وجود ترافیک سنگین در خیابان ارشاد اسلامی پاوه/ لزوم یک طرفه نمودن این خیابان
خیابان ارشاد اسلامی منتهی به خیابان امام محمد غزالی بدلیل عرض کم و تردد وسایل نقلیه سنگین بار ترافیکی زیادی را متحمل میشود وعملا مدیریت ترافیک شهر پاوه برنامه ای برای مدیریت این خیابان ندارد.

به گزارشهزار ماسوله، خیابان ارشاد اسلامی منتهی به خیابان امام محمد غزالی بدلیل عرض کم و تردد وسایل نقلیه سنگین بار ترافیکی زیادی را متحمل میشود وعملا مدیریت ترافیک شهر پاوه برنامه ای برای مدیریت این خیابان ندارد.

ترافیک شهر پاوه این روزها برای شهروندان دردسر ساز شده و تنها ناراحتی اعصاب را برای آنها به ارمغان می آورد. روزانه چندین بار به دلایل حجم زیاد خودروها و کم عرض بودن خیابان ها برای مدت زمانی طولانی قفل می شود. هرچند عوامل راهنمایی ورانندگی  با حضور انبوه در محل به رفع موانع می پردازند اما همچنان ترافیک شهر پاوه روز به روز گسترش پیدا می کند.

بررسی ها نشان می دهد که اولویت اساسی مدیران شهرستان پاوه همواره در هر دوره ای حل مشکل ترافیک را مدنظر قرار داده اند و با برگزاری جلسات مختلفی برای حل این مشکل و اجرا و عملی نمودن طرح ها و برنامه های مختلف ؛ در عمل نتیجه حاصله رضایت بخش نبوده و  مشکل ترافیک پاوه همچنان باقی مانده است.

چهارراه ارشاد اسلامی که بعنوان یکی از اصلی‌ترین تقاطع ‌های عبوری این شهر و نقطه وصل اکثر منطقه های شهر پاوه به یکدیگر است، این روزها به دلیل کم عرض بودن آن به بزرگترین مشکل اهالی این محل تبدیل شده است.

شاید خیابان کم عرض ارشاد اسلامی که محل تردد ماشین های سنگین نیز قلمداد می شود را بتوان تا حدی با یک طرفه نمودن آن، ترافیک را در این خیابان کاهش داد.

این خیابان که با یک بی‌نظمی ترافیکی روبه‌رو است می توان گفت که، کم‌عرض بودن این خیابان‌، عامل اصلی وجود ترافیک می باشد که اوضاع را برای اهالی محل وخیم کرده است.

براساس این گزارش اهالی محل خیابان ارشاد اسلامی که منتهی به چهاراهیی راهنمایی و رانندگی خواهد بود اظهار گلایه داشته و خواستار یک طرفه نمودن این خیابان جهت کاهش بار ترافیکی شدند.

یکی از اهالی این محل در گفتگویی با خبرنگار ما اظهار داشت: در پی تردد دو طرفه از این خیابان، عرصه را برای طرفین تنگ نموده به طوری که اگر طرف مقابل نیز ماشین سنگین باشد امکان تردد را غیر ممکن خواهد ساخت.

یکی دیگر از اهالی محل گفت : توقف طولانی مدت خودروها در این خیابان و ایجاد سروصداها ، باعث ناراحتی اعصاب ساکنین این محل شده است.

وی افزود: در صورت یک طرفه بودن این خیابان بیساری از مشکلبات این محل حل خواهد شد.

در این باره شهردار شهر پاوه اظهار داشت: بنا به خواسته اهالی محله خیابان ارشاد اسلامی مبنی بر یکطرفه بودن این طرح ، شهرداری در این زمینه اقدامات لازم را در صورت تصویب طرح انجام خواهد داد.

سلام خسروی ضمن قبولی این طرح افزود: در صورت یک طرفه نمودن این خبابان بسیاری از مشکلات ترافیک، در این محل حل خواهد شد.

رئیس اداره راهنمایی و رانندگی شهرستان پاوه نیز طرح یک طرفه نمودن خیابان ارشاد اسلامی را در جهت کاهش ترافیک در این خیابان منوط به عدم تردد ماشین سنگین عنوان کرد و گفت: متاسفانه به دلیل آنکه ماشین های سنگین ما چه به داخل شهر و چه به خارج شهر از این مسیر تردد می نمایند امکان پذیر نخواهد بود.

خشنودی افزود: اگر قرار بر این باشد که این مسیر یک طرفه شود ، طرف تردد از چهاراهی ارشاد اسلامی به چهارراهی راهنمایی و رانندگی انجام می پذیرد که در این صورت تردد ماشین های سنگین به داخل شهر به میدان شهدا انتقال می یابند که در آن صورت هم ترافیک مضاعف را در این میدان به وجود خواهد آورد.

وی اجرای این طرح را منوط به احداث خیابان کمربندی در خارج شهر دانست و گفت: تنها در صورتی می توان این طرح را عملی و اجرایی نمود که تردد ماشین های سنگین در داخل شهر انجام نگیرند.

 

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد