پخش ویدئو آنلاین با سرعت 2مگابیت

راه اندازی تلویزیون اینترنتی تا پایان سال 92

سرویس: تازه های خبریکد خبر: 11847|13:08 - 1392/02/27
نسخه چاپی
هزارماسوله:مدیر پروژه تلویزیون اینترنتی از راه اندازی و آغاز به كار این پروژه تا پایان امسال خبر داد و گفت: با اجرای این پروژه، امكان پخش كانال های تلویزیونی و برنامه های ویدئویی بر بستر اینترنت با سرعت 2 مگابیت بر ثانیه برای هر مشترك ممكن می‌شود.
 نادر صابری وند با اشاره به آخرین وضعیت پروژه تلویزیون اینترنتی – IP TV – كه براساس قراردادی میان شركت مخابرات ایران و سازمان صدا و سیما كلید خورده است، گفت: تامین شبكه و بسترهای ارتباطی این پروژه به لحاظ فنی توسط شركت مخابرات ایران آماده شده و با تهیه محتوای مربوطه از سوی سازمان صدا و سیما، امكان ارائه سرویس از طریق بستر IPTV فراهم خواهد شد.

وی با بیان اینكه بخشی از تجهیزات مربوط به دیتاسنتر اصلی پروژه كه باید از سوی سازمان صدا و سیما ایجاد می شد به دلیل مسائل مربوط به تحریم با تاخیر وارد كشور می شود، افزود: این بخش كه مربوط به ورودی اطلاعات و محتوا است تا حدودی كند پیش می رود اما در بخش تامین شبكه، امكانات لازم در تمامی استانها فراهم شده است.

صابری وند با تاكید براینكه با تامین شبكه و زیرساخت های فنی برای تلویزیون اینترنتی، پخش كانال های زنده تلویزیونی و ویدیوهای خانگی به صورت آنلاین در همه استانهای كشور و مراكز استانها قابل ارائه خواهد بود، تصریح كرد: بزودی بحث تامین محتوا و ویدئو سرور HEAD END و فناوری EDGE مدیا در مراكز مخابراتی كشور نصب می شود.

مدیر پروژه تلویزیون اینترنتی شركت مخابرات ایران ظرفیت نهایی اجرای این پروژه به تعداد 27 میلیون خط تلفن ثابت در كشور اعلام كرد و افزود: در فاز نخست امكان ارائه این سرویس برای حدود 1.7 میلیون مشتركی كه از ADSL مخابرات استفاده می كنند وجود دارد.

وی استفاده از IPTV را مستلزم داشتن خط  ADSL عنوان كرد و با بیان اینكه در مراحل بعدی ارائه این سرویس، امكان واگذاری سرویس به تمامی مشتركان خطوط اینترنت پرسرعت وجود دارد، اظهارداشت: پهنای باند یكی از شاخص های اصلی استفاده از IPTV محسوب می شود و براین اساس به مشتركان این سرویس، پهنای باند اینترانت داخلی با حداقل سرعت 2 مگابیت بر ثانیه داده می شود.

صابری وند هزینه استفاده از این سرویس را در مرحله تصویب نهایی برشمرد و افزود: هنوز مسیر تعرفه گذاری این سرویس مشخص نشده است.

وی با بیان اینكه این پروژه برای حدود یكهزار مشترك در تهران و قزوین به صورت آزمایشی ارائه شده است، تاكید كرد: با تامین و نصب تجهیزات مربوطه پیش بینی می شود این پروژه تا پایان امسال به متقاضیان عرضه شود.

به گفته مدیر پروژه IPTV ، براساس میزان گستردگی كار و برآوردهای صورت گرفته، ارائه این سرویس به ازای هر مشترك 150 دلار سرمایه گذاری نیاز دارد. همچنین مشتركان برای استفاده از سرویس «آی پی تی وی» ناگزیر به تهیه دستگاه ست آپ باكس هستند.(مهر)

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد