به رفتارهای قهرگونه فرزندانتان معنای قهر ندهید

کد خبر: 106546|18:09 - 1392/09/25
نسخه چاپی
به رفتارهای قهرگونه فرزندانتان معنای قهر ندهید
یک روانشناس کودک به خانواده ها توصیه کرد، به رفتارهای قهرگونه فرزندانشان معنای قهر ندهند، تا او به این کار عادت نکند.

عظیم عظیمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه کرمانشاه، از قهر کردن به عنوان یک رفتار اجتماعی نامناسب در کودکان یاد و خاطر نشان کرد: این رفتار بیش از هر چیز به خاطر تقلید کودکان صورت می گیرد.

به گفته این روانشناس کودک، کودکان با دیدن الگوهای همسن خود از این سبک برای مقابله با آنچه که خواست آنها نیست استفاده می کنند و در واقع از قهر کردن به عنوان راهی برای رسیدن به خواسته های خود استفاده می کنند.

وی با بیان اینکه این رفتار در برخی از کودکان می تواند جنبه های ذاتی داشته باشد، به خانواده ها توصیه کرد با استفاده از روش دوری گزیدن و طفره رفتن از تقویت این رفتار در کودکانشان جلوگیری کنند.

عظیمی افزود: اگر اطرافیان به این رفتار کودکان معنای قهر بدهند، به طور مستقیم به او یاد می دهند که برای رسیدن به اهدافش از این حربه استفاده کند.

عظیمی افزود: قهر کردن یک ویژگی شخصیتی است که اکثر انسانها با آن مواجه می شوند و در صورت دیدن این رفتار از آن الگو برداری می کنند.

وی گفت: قهر کردن به عنوان یک رفتار اجتماعی در کودکان زمانی اتفاق می افتد که از عهده کاری بر نیایند که طفره رفتن های والدین سبب فراموش شدن این اخلاق در کودک می شود.

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد