آخرین اخبار

19. شهريور 1396 - 21:21   |   کد مطلب: 296583
" هه‌واروو عشقی" جدیدترین تک آهنگ خواننده خوش صدای پاوه "شعیب خالدی زاد" منتشر شد .

به گزارش هزار ماسوله، آهنگ " هه‌واروو عشقی" بر اساس شعری از شاعر خوش خیال پاوه استاد "مومن یزدان بخش" به همین نام است که موزیک آن نیز توسط هنرمند "وحید نظری" آماده و منتشر شده است .

    

"شعیب خالدی زاد" خواننده این اثر انسان امروزی را اسیر بسیاری از بحران ها می داند و می گوید : دنیای معاصر گرفتار تنهایی است و آنچه می تواند تا حدودی جلوی این آسیب ها را بگیرد، عشق، محبت، دوستی و رفاقت است چرا که عشق تصفیه گر است و روح انسان را از ناخالصی ها پاک می کند.

 

این خواننده افزود : شعر این آهنگ از اشعار استاد "مومن یزدان بخش" شاعر توانمند و خوش قریحه شهر پاوه است که به عقیده بسیاری،  غزل نغز "هه‌واروو عشقی" از شاهکارهای شعر اوست .

 

"خالدی زاد" ادامه داد : اگر به دقت در شعر " هه‌واروو عشقی" توجه کنیم ، شاعر این شعر یعنی کاک مومن می خواهد، انسان معاصر گرفتار در تنهایی را، به محبت کردن و عشق ورزیدن دعوت کند و همین امر سبب شد تا آهنگی را با این شعر آماده و منتشر نمایم .

 

این خواننده جوان در پایان ضمن تقدیر از استاد و موزیسین متعهد جناب "وحید نظری" به دلیل تنظیم موسیقی این آهنگ گفت : به پاس سالها زحمت و خدمت به فرهنگ و ادبیات کردی و فولک این دیار ، این تک آهنگ را به کاک "مومن یزدان بخش" تقدیم می کنم .

 

**************

شعر : مومن یزدانبخش

موزیک : وحید نظری كرمانشاهي

ملودی و خواننده : شعیب خالدی زاد

دانلود

بۆرێوە با بسازم هۆبەوهەواروو عشقی

دەس دەس گۆراڵێ تەنمێ دەوروو حەساروو عشقی

قەوڵێوە دابێمان یۆی کەرمێش به قوفڵوو دۆسی

هیچ ناحەزێ نەتاوۆ را بوزۆ شاروو عشقی

مەیل و وەفا و موحببەت پەیوەن بدەیمێ پێوه

تاکوو بکەرمێ ئاوا باخ و دیاروو عشقی

شنیۆ شنەو بەیانان بەی باڵ خەیاڵ و شعرێ

با چەنگ بدەیمێ سازان ، چنمێ کەلاروو عشقی

بەزم و وەشی بووزم را ، تا بیاونۆمان ئاواتی

کەیف و سەفایێ دارۆ بی هەم قەتاروو عشقی

 

دیدگاه شما