اخبار ایران و جهان

اخبار ویژه

شهرياري خبر داد:
رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان پاوه در گفتگویی با خبرنگار ما از مسدود شدن مسیر ارتباطی پاوه-مریوان در گردنه تته خبر داد.
مراسم تودیع و معارفه شهردار پاوه با حضور ؛ امام جمعه پاوه، فرماندار شهرستان و برخی از مسئولین شهرستان در سالن جلسات فرمانداری پاوه برگزار گردید.
همزمان با سراسر كشور مانور زلزله و ایمنی در مدارس شهر نودشه و نوسود با موضوع “مدرسه ایمن- جامعه ناب‌آور” برگزار گرديد.
حمید ظاهری خبر داد:
رئیس مرکز آموزش فنی وحرفه ای شهرستان پاوه گفت: اولین مرکز آموزش فنی وحرفه ای ثابت روستایی در روستای زردویی بخش باینگان شهرستان پاوه از توابع استان کرمانشاه افتتاح شد.
استاندار حلبچه در گفتگویی با خبرنگار زریوار خبر با اشاره به مشکلات نبود برق و ادامه فعالیت در آن طرف مرز، گفت: به توجه به قول مسئولین ایرانی و استانداران کردستان و کرمانشاه به محض تأمین برق، مرز شوشمی بازگشایی خواهد شد.
دکتر منوچهری:
نماینده پاوه و اورامانات در مجلس خواستار رسمی شدن مرزهای منطقه اورامانات شد و آن را بزرگترین خواسته مردم مومن و انقلابی و همیشه در صحنه اورامانات عنوان کرد.
آراس آژند مدیر عامل خانه موسیقی آوای هورام پاوه از سمت خود استعفا داد.
استاندار حلبچه:
استاندار حلبچه اقلیم کردستان عراق در بازدید سه روز از استان کردستان، گفت: کُردهای حلبچه به خاطر حمایت های مردم و نظام جمهوری اسلامی ایران در زمان انفال رژیم بعث عراق و همچنین حمله داعش به شمال عراق، مدیون ایران است.
مدیرکل راه و شهرسازی کرمانشاه خبر داد:
مدیرکل راه و شهرسازی کرمانشاه از پیشرفت 43 درصدی مسکن مهر یک‌هزار و 24 واحدی شهرستان پاوه خبر داد.
در جلسه شوراي اداري پاوه با حضور استاندار:
استاندار كرمانشاه در جلسه شوراي برنامه ريزي پاوه با اشاره به تلاش برای تردد مسافر از مرز شوشمی به عراق از طریق استان حلبچه خاطر نشان ساخت: ما برای تردد مردم در مرز مشکلی نداریم و همه شرایط برای این تردد از نظر ما اماده است.
رازانی در گفتگو با هزارماسوله؛
استاندار کرمانشاه گفت: امروز دولت عراق و استانداری حلبجه است که آمادگی لازم جهت بازگشایی مرز را ندارد و در این زمینه نیز درحال رایزنی جهت کسب توافق و تردد مسافر از این مرز با استانداری حلبجه هستیم .
استخر سرپوشیده شهرستان پاوه با امکانات مطلوب و تخفیف ویژه در این ایام اماده پذیرایی از کلیه همشهریان محترم است.
در سفر یک روزه رازانی به پاوه؛
در ادامه سفر یک روزه استاندار کرمانشاه به شهرستان پاوه، رازانی از "مرز شوشمی" و "سد دریان" این شهرستان بازدید کرد.
در ادامه بازدید استاندار کرمانشاه از پاوه؛
استاندار کرمانشاه در ادامه سفر خود به شهرستان پاوه از پروژه های بیمارستان 64 تختخوابی پاوه و آبرسانی هانی کوان بازدید کرد.
در سفر استاندار کرمانشاه به پاوه:
استاندار کرمانشاه در سفر یک روزه خود به شهرستان پاوه گفت: پاوه پیشانی کشور ما در غرب ایران است که باید نهایت توان خود را در خدمت به مردم این منطقه به کار ببندیم.
با حضورامام جمعه پاوه ، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه ، دکتر محمد خانی، برخی مسئولین ادارات و حدود 200 نفر از فعالان زیست محیطی، از جمله اعضای انجمن ماپریس جوانرود و ژینگه سبز روانسر اولین گردهمایی سالیانه فعالان زیست محیطی منطقه اورامان"در شهر پاوه برگزار شد.
در پی کشف آثار باستانی در روستای روار/
کاوش های باستان شناسی در نزدیکی روستای روآر در شهرستان سروآباد کردستان منجر به کشف گوری با معماری سنگی و پلان مدور شد.
رایزنی وپیگیری های دکترمنوچهری درخصوص بازگشایی مرزهای اورامانات بااخذ نظرمساعد وزرات کشور علی الخصوص سردار ذولفقاری معاونت مرزها وامنیت وزرات کشور ونیزاستانداری کرمانشاه امروز(پنج شنبه)به نتیجه رسید ومقررگردید مرزهای اورامانات به طورقطعی دراوایل هفته آتی بازگشایی شوند.
اولین همایش آموزشی ،توجیهی خبازان شهرستان پاوه با حضور بخشدار باینگان،رئیس راهور،اعضای شورای شهرهای نوسود و نودشه،رئیس اداره پلیس اماکن عمومی،مسئول بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان روسای ادارات صنعت،معدن و تجارت ، دارایی ،اتاق اصناف،روسای اتحادیه های صنفی و خبازان پرتلاششهرستان پاوه در سالن اداره ارشاد اسلامی پاوه شب گذشته برگزار گردید.

صفحه‌ها